Vánoční editorial

Milí čtenáři, rok se sešel s rokem a je tradicí, že během vánočního času vydáváme na Realfilmu editorial. Příští rok oslavíme pětileté výročí našeho magazínu a přestože máme za sebou rok plný turbulencí je třeba jít dál, poučit se z chyb a neztratit správný směr.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Při pohledu na statistiku návštěvnosti na Realfilm.cz je rok 2014 rekordní. Každý den vyhledává náš filmový magazín stále více čtenářů a počet fanoušků na facebooku a zejména prodej námi vydaných knih je docela spolehlivý ukazatel v řeči čísel. První vydání tištěné Slavné české filmové klasiky je téměř vyprodané a pár osamocených kusů si najde své čtenáře začátkem roku. Samozřejmě, že se nebavíme o nákladu kuchařky Ládi Hrušky, ale i tak můžeme tuto skutečnost na aktuálním českém knižním trhu považovat za úspěch. Kromě dotisku se ale můžete těšit na besedy s autorem, které budete moci v příštím roce navštěvovat v několika městech po celé republice v městských knihovnách. Jedna beseda je plánovaná také do sousedního Německa, která bude zaměřená na spolupráci českých a německých filmařů. Řada témat z knihy se tak dočká rozšíření a dozvíte se řadu informací, které se do knihy nevešly.

TV inscenace Manon Lescaut Travnicek Juristova

Ediční plán s filmovou tematikou rozšíříme knihou „Vadí, když používám humor?“, která je sepsanými memoáry výborného českého herce Pavla Trávníčka. Kromě biografických údajů a kompletní filmografie, kniha obsahuje také velmi zajímavý pohled do zákulisí divadelního, filmového a televizního světa. Pavel Trávníček prošel jak komorními a alternativními scénami, tak velkými divadly a dokonce i jedno velké divadlo řídil, takže bude rozhodně, co číst. Myslím, že řada informací z jeho profesního života není veřejnosti dosud známá a jistě nebude od věci připomenout si nebo odhalit zákulisí české kulturní scény posledních několika dekád.

 

V příštím roce se také v kinech dočkáte filmu Bardi. Nemá cenu se dále pitvat v mediálních kauzách a „shitstormu“ na sociální síti, které bylo nutné nechat odeznít a jež nakonec nic nepřinesly a nejenže nikomu neprospěly, ale navíc způsobily objektivní škody dokonce i samotným strůjcům. Realfilm.cz je mediálním partnerem tohoto filmového projektu, takže se včas dozvíte veškeré informace o uvedení filmu.

Birdman-04

A co nás čeká v roce 2015 a na jaké tituly se nejvíce těšíme? Předně samozřejmě na tituly, o kterých informujeme v souvislosti s únorovými Oskary. 22. ledna vstoupí do kin jednozáběrový Birdman jako velké herecké sólo Michaela Keatona, 29. ledna Kód Enigmy s novou hvězdou Benedictem Cumberbatchem v režii severského sympaťáka Mortena Tylduma a 5. března Americký sniper režiséra Clinta Eastwooda.

velke_oci2

Už 8. ledna půjde do kin zajímavá komedie Miluj bližního svého, která má v USA vřelé přijetí i díky další velké komediální roli Billa Murrayho, od stejného dne nás pak bude přesvědčovat Karel Roden v režii Ireny Pavláskové, že je Jan Saudek ve filmu Fotograf. Mám velkou radost, že Asociace českých filmových klubů uvede do kin film z naší knihy Slavná světová filmová klasika Okno do dvora a od 5. února budou v kinech Velké oči Tima Burtona. V distribučním plánu se samozřejmě neustále škrtá, ale aktualizace sledujeme za Vás, takže zůstaňte naladěni na Realfilm.cz a nic důležitého nepropásnete.

 

Rád bych na tomto místě poděkoval všem spolupracovníkům, přátelům a obchodním partnerům, kteří s Opravdovým filmovým prostorem spolupracují a přeji klidné Vánoce a krásný filmový rok 2015

Váš

 

Ondřej Slanina

 

 

 

Přidat komentář

TOPlist