Birdman (2014)

birdman1

USA, režie: Alejandro Gonzales Iňárritu, scénář: Alejandro Gonzales Iňárritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris jr., Armando Bo, kamera: Emmanuel Lubezki, hudba: Antonio Sanchez, střih: Douglas Crise, Stephen Mirrione, hrají: Michael Keaton, Emma Stone, Zach Galifianakis, Naomi Watts, Edward Norton, Andrea Riseborough

Oskar – nejlepší film, režie, scénář, kamera, Nominace na Oskara – herec v hlavní roli (Michael Keaton), herec ve vedlejší roli (Edward Norton), herečka ve vedlejší roli (Emma Stone), zvukový mix, střih zvuku

Film:

Vykašleme se na to, že mexičtí filmaři patří mezi světovou špičku. Prostě patří a jsou skvělí – Iňárritu, Del Toro, Cuarón etc. Iňárritu už několikrát potvrdil, že rozhodování o jeho talentu skrz národnost je pouze berlička. Jako filmař totiž patří ke světové extratřídě a snímkem Birdman potvrdil, že k absolutní špičce.

E

Zápletka komedie je to slibná, chvílemi jsem si říkal, jestli jsem to snad nepsal já:-) Dříve úspěšný herec (Michael Keaton -Robocop), který hrál ikonického superhrdinu Birdmana v úspěšné filmové sérii má ego jako Antarktidu, rozpadlo se mu manželství, spí s kolegyní na divadle a zaměstnal svou dceru (Emma Stone - (Panna nebo orelZombielandGangster Squad – Lovci mafieBláznivá, zatracená láska) jako svou asistentku, protože po nedávných drogových excesech skončila v léčebně. Na to všechno ale totálně kašle, jeho jediným cílem je režírovat sebe a své kolegy v dramatické hře na Broadwayi. Má to jeden drobný háček, docela značně mu hrabe. Vítejte v mozku umělce.

birdman 2

Název Birdman není zvolený náhodou. Jednak je to název komiksové postavy, ale je to i alter ego postavy Michaela Keatona, který s hlavním hrdinou neustále promlouvá. Mohlo se to velmi rychle zvrtnout ve schizofrenickou uměleckou samožerskou litanii, ale Iňárritu naprosto překvapil, protože film natočil s pro něj naprosto nečekanou dávkou černého humoru. Birdman není komedii k popukání, ona to totiž není úplně komedie v pravém slova smyslu, to ale neznamená, že se u filmu nebudete smát. Budete, nebojte.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist