Dvojitý agent (2011)

Lovci stínů

The Double, režie a scénář: Michael Brand, kamera: Jeffrey L. Kimball, hudba: John Debney, střih: Steve Mirkovich, hrají: Richard Gere, Topher Grace, Martin Sheen, Stana Katic

98 minut, barevný, na DVD Bontonfilm

Film:

Kvůli vyšetřování tajemné vraždy amerického senátora, který byl zabit způsobem charakteristickým pro sovětského nájemného zabijáka známého pod kódovým jménem Cassius, se emeritní drsný agent CIA, Paul Shepherdson (Richard Gere), spojuje s mladým agentem FBI, Benem Gearym (Topher Grace). Shepherdson celou svou kariéru strávil sledováním Cassia a dalších agentů zpoza železné opony a nemá příliš práce s přesvědčením svých starších kolegů s tím, že Cassisus je dávno mrtvý.

Proto celkem neochotně přebírá případ po svém bývalém nadřízeném, Tomu Highlandovi (Martin Sheen), s jasnou myšlenkou, že jeho teorie je i přes nové poznatky pravdivá. Agent Geary si mezitím prostudoval Cassiovy staré záznamy ve svazcích FBI a fascinován jeho příběhem sepsal diplomovou práci na téma sovětského zabijáka. Na rozdíl od Shepherdsona Geary věří, že se Cassius znovu vynořil na scéně a opět rozpoutal krvavé řádění. Zatímco Shepherdson s Gearym procházejí místa zločinu, postupně odhalují stopy, které naznačují, že Cassius možná není tím, za koho ho celou dobu měli.

dvojity_agent2

Od Pretty Woman uplynulo naprosto neuvěřitelných 25 let, a tak je celkem jasné, že Richard Gere si své šediny již obarvovat rozhodně nemusí. Oskar ho zatím bohužel míjí, ale on se nám odvděčuje solidními snímky, které občas míchá s ambicióznějšími tituly. Mezi ně bezesporu patří i thriller plný zvratů Dvojitý agent, který se sice vyhnul ve většině zemí kinodistribuci, ale rozhodně by neměl ujít pozornosti všem milovníkům dobrých špionážních thrillerů.

Scenáristé filmu Wanted a 3:10 vlak do Yumy totiž napsali snímek o nesourodé dvojici penzionovaného agenta CIA (Richard Gere) a nastupujícího agenta FBI (Topher Grace - PredátořiTraffic – nadvláda gangů), kteří mají vyřešit záhadnou vraždu senátora, ze které je podezřelý bývalý zabiják ze Sovětského svazu a je vidět, že si před tím nakoukali pár klasických filmů včetně Bez východiska a jiných.

dvojity_agent3

Je tedy téměř jasné, že sovětského agenta zná postava Gerea z minulosti, kdy mu byl velmi dlouho v patách. To, že nakonec vše bude zřejmě ještě trochu jinak, je patrné již z traileru, který nabízí nečekané dějové a dramatické zvraty a myslím si, že právě díky nim a interesantně zestárlému lišákovi v opravdu drsné roli tahle podívaná stojí za to.

Film režíroval debutující Michael Brandt, který je spoluautorem scénáře a má za sebou již zmíněné Wanted3:10 vlak do Yumy nebo dvojku Rychle a zběsile 2 a radost by z něj měl i John Ottman, protože Brandt je i střihač a jak nám neoficiálně sdělil mimo kameru, říkal, že by v branži viděl na režisérské sesli vždy raději střihače, než scenáristy kvůli filmovému rytmu. A tenhle film rytmus určitě má.

Ve filmu se objeví i velmi půvabná Stana Katic (seriál Castle na zabití, Quantum of Solace) nebo legendární Martin Sheen (Wall StreetGándhíSkrytá identita). Hudbu složil zkušený John Debney (Sin CityIron Man 2, Umučení Krista), za kamerou byl Jeffrey L. Kimball (Top GunPostradatelní) a i když se nejedná o absolutní pecku, ale o přehlédnutou chuťovku, tak pro milovníky žánru je tahle podívaná určitě dobrá.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

E-book
http://knihy.idnes.cz/slavna-svetova-filmova-klasika.html

 

Přidat komentář

TOPlist