Březnový editorial aneb novinky na Realfilmu

Vstup do druhé pětiletky jsme oslavili rekordem v návštěvnosti, plánujeme zajímavé akce a chystáme nové speciály.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Oskarový speciál v rubrice průvodce filmem a následný přenos z předávání Oskarů zaznamenal mimořádnou čtenost i velmi pozitivní ohlasy a je vidět, že speciály vás, milí čtenáři, táhnou. Profil Ingmara Bergmana, kterým jsme splatili dluh dalšímu velikánovi filmového plátna se setkal s rovněž příznivými reakcemi. A protože je třeba se podívat také dopředu, tak se v příštím speciálu zaměříme na nová jména ve filmové branži, která se vynořila díky kritickým i diváckým ohlasům.

hannibal2

Filmy jako Whiplash, Kód Enigmy, Teorie všeho, Most Violent Year, Oculus a seriálové projekty jako Temný případ, Hra o trůny nebo Hannibal přivedly do filmové branže z nezávislého podhoubí tvůrce, kteří by se bez současné revoluce ve financování a digitálnímu šíření prosazovaly podstatně pomaleji. Budeme se věnovat také stále populárnějšímu crowdfundingu, který se po pionýrské etapě stal dalším seriózním zdrojem financování filmové tvorby, a to dokonce i v české kotlině a připravujeme seriózní článek i o filmových investicích, kterým bychom rádi poupravili údaje v předposledním Forbesu, které příliš neodpovídaly realitě.

Obnovujeme také tradici festivalů a kulturních akcí spojených s Realfilmem, protože čas neúprosně běží a místa, kde jsme akce dříve konali mění majitele nebo se uzavírají veřejnosti, takže máme nové a velmi zajímavé prostory a také nové spolupracovníky, kteří rozšíří okruh lidí, co za RealFilmem v současnosti stojí. Letos se bude konat také třetí ročník naší dosud nejnavštěvovanější akce Den Francie. Už brzy také představíme další část našeho multimediálního projektu o českých klasických filmech, kterému se věnujeme už pátým rokem. Po knize, filmových projekcích a besedách (brzy reportáž z proběhlých akcí) plánujeme i audiovizuální projekt určený pro internet, takže samozřejmě i pro RealFilm.cz.

Filmový projekt Bardi, kterému je RealFilm.cz mediálním partnerem se nachází v postprodukci a v průběhu tohoto měsíce představíme už první vlaštovky k jeho letošnímu uvedení. Je docela zajímavé sledovat, jak se z původně myšlené fikce na základě reálných poznatků a zkušeností stala během výroby tohoto filmu téměř reportáž o fungování kulturní a mediální scény, a to nejen české. Ostatně vše se včas dozvíte. Velmi zajímavá bude také konfrontace hned s dvěma hlavními médii v České republice, na kterou bezesporu dojde, takže z pozice mediálních partnerů se rozhodně nemusíme bát, že by snímek Bardi zapadl do průměru.

Už za chvíli se těšte na tradiční pondělní upoutávky a věřte českému filmu, tahle značka rozhodně není mrtvá!

Šéfredaktor RealFilm.cz

Ondřej Slanina

Přidat komentář

TOPlist