Alex Garland natočil skvělou sci-fi Ex Machina

Alex Garland zaujal jako autor scénářů k inovativním filmům Dannyho Boylea 28 dní poté nebo Sunshine. Jeho nový počin je komorní sci-fi, která už pár týdnů po uvedení v Anglii sbírá zasloužené ovace.

em5

foto: Cinemart

Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vickander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská“, že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno.

em1

Za produkcí tohoto filmu s rozpočtem 20 milionů dolarů stojí matador Scott Rudin a režisér Andrew MacDonald a filmu bude hodně pomáhat i skutečnost, že je tipem databáze imdb.com. Film bude v kinech už v dubnu díky Cinemartu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

0001_em_poster

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Recenze již dnes 29. dubna odpoledne!

Přidat komentář

TOPlist