Co se nachystalo v nové seriálová sezóně

Na obrazovky se vrací Hannibal ve třetí sérii, další příběh představí True Detective, zavřískají Scream Queens a v USA brzy skončí třetí série House of Cards.

house-of-cards_3

Některé seriály mohou z pasivního sledování nakopnout turistiku jako třeba Hra o trůny chorvatský Dubrovník, uvidíme, zda podobný osud potká i Kutnou Horu, kde se natáčela minisérie ČT a Arte Jan Hus, ale spíš ne. Motivace k natočení je více než jasná, uctít památku výročí, zvláště pokud jediným ohlasem na reformátora Husa je prorežimní primitivní agitka Otakara Vávry. Zhodnocení této nové podívané nás teprve čeká a nutno říct, že spojení scenáristky chartistky a režiséra komunisty bude zřejmě jedinou kontroverzí této podívané, ostatně už skutečnost, že se promítalo recenzentům ve stejném čase jako hollywoodský trhák Špion (v kinech od příštího čtvrtka), také o něčem svědčí.

hannibal-2

Florencie však díky Dr. Hannibalovi Lecterovi zřejmě zažije další nápor turistů, jako před patnácti lety, protože se do ní vrací osudy psychiatra a labužníka, který si nejraději pochutnává na gurmetsky připravených pokrmech, kde je hlavní ingrediencí lidské maso. V další sérii dostane vedle hlavních hrdinů Madse Mikkelsena, Hugha Dancyho a Laurence Fishburnea, také Gillian Anderson, tedy agentka Scullyová ze seriálu Akta –X. Jen pro doplnění, Akta-X čeká zbrusu nová minisérie 6 nových dílů natočených filmových způsobem a v hlavních rolích budou opět Mulder se Scullyovou v původním obsazení. Podívejte se nyní na intro k třetí řadě Hannibala.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Série „True Detective“ vstoupí již za několik málo dní do své druhé řady a přestože se občas vyrojily škarohlídské zprávy o určitých potížích, což je normální, když se jedná o nejsledovanější program HBO v historii stanice, vše je nachystáno k puštění divákům. Trailer je velmi stylový a bude se jistě na co těšit.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Co si budeme povídat. Termín „Scream Queens“ se vžil hlavně v devadesátých letech, když se na plátnech objevila série Vřískot a oživila zájem o teenagerské vyvražďovačky. Následný důstojný horror Halloween H20 z roku 1998 vrátil na piedestal Jamie Lee Curtis a tím krátká renesance slasherů zase skončila. Bezkrevné remakey klasických horrorů pak tomuto žánru udělaly spíš medvědí službu. To by ovšem měla zvrátit nová show Scream Queens, kde bude ředitelku školy hrát Jamie Lee Curtis a studentky celá řada současných hvězd včetně Abigail Breslin a Emmy Roberts. Hororově komediální série je z dílny Ryana Murphyho, spoluautora sérií American Horror Story a Plastická chirurgie s.r.o.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

HOUSE OF CARDS

A na závěr bychom neměli zapomenout ani na kariéristického Franka Underwooda a jeho ženu Claire v sérii House of Cards. Vysílání třetí řady originální série Netflixu sice fanoušky mírně řečeno zaskočilo, ale autoři se dušují, že trochu změna směřování byla v tomto případě nutná. Čtvrtá řada je potvrzena.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist