Nejzajímavější filmy z Paříže

Nedávný průvodce filmů z Londýna měl mezi čtenáři velký ohlas, takže se dnes vydáme do krásného města nad Seinou, samotné kolébky kinematografie a kulisu celé řady legendárních filmů.

strachnadmestem1

Od 25.12.1895, kdy se v Paříži promítaly vůbec první filmy uteklo už neskutečných 120 let. Po tuto dobu nás baví a těší nejoblíbenější médium, které nám přináší radost, smutek, poučení i hrůzu, zkrátka emoce. Pokud chcete ve filmu zobrazit Paříž, nemusíte používat žádný titulek, stačí udělat záběr Eiffelovky a všichni vědí. Paříž však není jenom tento monument. Je to i Moulin Rouge (ačkoli se tento film natáčel ve filmových ateliérech v Austrálii), prchající vraždící deviant po střechách Paříže ve Strachu nad městemJeanem Paulem Belmondem nebo destruktivní orgie v komerčně veleúspěšné sérii z pera Luca Bessona Taxi a mnohé další. Podle databáze imdb.com se v Paříži natočilo k dnešnímu dni 6633 filmů!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

americanvparizi

Málokterý snímek se může pyšnit označením jako mistrovské dílo nebo žánrově přelomový snímek. Americký snímek Američan v Paříži však obě tato označení bezezbytku naplňuje. Kultovní muzikál s hudbou George Gershwina režíroval věhlasný Vincent Minelli a v roce 1952 za něj tvůrci právem získali 6 Oskarů! Příběh amerického malíře Jerryho (Gene Kelly) žijícího v Paříži, který je zamilovaný do Lízy (Leslie Caron), jež sice opětuje jeho city ale zůstává ve vztahu se zpěvákem Henrim, který jí kdysi zachránil život obsahuje jen minimum mluvených dialogů, většina slov se totiž k divákům dostává zpěvem. Závěrečné osmnáctiminutové baletní finále, které v jedné každé scéně odpovídá stylu jednoho velkého francouzského malíře stálo 450 000 dolarů a vstoupilo do dějin filmu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

bande-a-part-louvre-scene

V roce 1964 natočil Jean Luc Godard kultovní snímek A Band Apart, podle kterého pojmenoval svou produkční firmu Quentin Tarantino. Dvojice podvodníků fascinovaných americkými béčkovými filmy přesvědčí mladou dívku, aby spáchali loupež. Film obsahuje slavnou scénu probíhání Louvrem, kterou později jako poctu právě tomuto snímku použil Bernardo Bertollucci ve svém skvělém snímku Snílci, který byl také natáčen v Paříži.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist