Industry: Festivaly, dohody & žhavé novinky

Za týden začne 50. ročník festivalu ve Varech, Ryan Kavanaugh má hodně lehké spaní, Temný případ II strhal peoplemetry, vzniká nejdražší český film všech dob a další žhavé novinky ze světa filmu.

industry_main_bild

50. ročník festivalu v Karlových Varech zahájí již příští týden a od roku 2012 úspěšně pokračuje ve svém arogantním přístupu. Píárová polívčička o tom jak je to všechno skvělé a jak to šlape opět zakryje organizační problémy s vydáváním akreditací, které pokračují již čtvrtým rokem bez řešení. Hlavním hostem festivalu bude Richard Gere, pokračující ve své tour on the road a po festivalu v krásné sicilské Taormině se zastaví i v západočeském lázeňském městě. Festival také mění svůj profil, bude se zaměřovat primárně na debuty a mladé tvůrce. V připravovaných projektech oznámí David Ondříček svůj úmysl natočit snímek o Emilu Zátopkovi, kterého ztvární již trénující Jaromír Plesl.

ryan_kavanaugh_2

Ryan Kavanaugh, čtyřicetiletý odvážlivec a člověk, jenž se definitivně zapíše do historie kinematografie jako střelec a hráč, který se rozhodl vybudovat vlastní filmové studio a zábavní impérium, bude mít až do konce června hodně lehké spaní. Podle The Hollywood Reporter má jeho firma ohromný dluh ve výši zhruba 1, 2 miliardy dolarů a právě na konci druhého kvartálu má splatnost 120 milionů dolarů. Stačí jen malý pohled na letošní tržby v kinech a je vidět, že to je problém. Kavanaugh se dušuje, že má skupinu investorů, kteří do firmy napumpují 300 milionů dolarů a dává najevo, že se jedná o pokus jeho společníka získat větší vliv ve firmě. V Relativity se tak otřásá židle pod samotným zakladatelem a přestože věřitelé dali Kavanaughovi 10 dní k dobru, bude ještě hodně zajímavé sledovat, jak se tohle vyvrbí. Relativity má naplánované filmy do distribuce zejména na třetí a čtvrtý kvartál a jsou mezi nimi i potenciální hity, navíc bude vysílána i vlajková loď společnosti televizní seriál Všemocný, který produkuje i Bradley Cooper, který se v seriálu občas objeví.

02_true_detective_2_05

Temný případ II měl ve své první epizodě o 40% vyšší sledovanost, než první díl série první. Zatímco někteří kritici si jen horko těžko zvykají na tón nové série, pak mnozí už rozklíčovali spletenec postav i větší příklon ke kriminálnímu žánru, stejně jako podobný případ, kterým se bývalý barman a nyní prvotřídní scenárista Nic Pizzolato inspiroval.

McFarland1

A zůstaňme ještě u dění v sériích, kde se nesluší asi pořád používat slovo televizní. Pokud se to v následujících hodinách potvrdí, bude to zřejmě událost sezóny. Kultovní producent a scenárista David E. Kelley stojící třeba za kultovní sérií Ally McBealová napsal pro Amazon právnické drama Trial a pakliže na něj kývne oslovený Kevin Costner, Amazon z téhle show udělá svou vlajkovou loď.

Francouzská spojka (1971)

A další kultovní filmař jde do televize. William Friedkin, nekompromisní tvůrce Nového Hollywoodu a autor takových snímků jako Vymítač ďáblaFrancouzská spojka nebo Sorcerer bude vytvářet sérii podle svého snímku z osmdesátých let Live and Die in L.A.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

A máme tu letní akci s RealFilm.cz. Pokud si objednáte naši knihu Slavná světová filmová klasika na našem emailu klasika@realfilm.cz podpoříte provoz našeho portálu, autor textu knihy Ondřej Slanina Vám ji podepíše a v emailu si můžete klidně nadiktovat i věnování a v rámci letní akce pošleme ke knize DVD s vybraným filmem z knihy. Připravili jsme pro Vás filmy jako Sladký život, Dobyvatelé ztracené archy, Ponorka, Lola běží o život, Vykoupení z věznice Shawshank, Rambo, Wrestler, Okno do dvora, Medvědi a další. To vše můžete mít v rámci letní akce za 300 korun včetně poštovného.

P

A nebylo by to správné industry, kdybychom se nepodívali ani za soudruhy do Číny. Investorská skupina Alibaba, kterou pokud čtete Forbes dobře znáte, je investorem aktuální pětky Mission Impossible a nyní si dokonce i Češi trochu přihřejí polívčičku. Steve Lichtag, který měl velký úspěch s dokumenty o velkém bílém žralokovi totiž bude v Čínsko-české koprodukci točit 3D podmořské dobrodružství za 320 milionů korun, čímž se tak stane režisérem nejdražšího českého filmu v dějinách a shodí tak z piedestalu Tmavomodrý svět. Koprodukce se pochopitelně domlouvala na politické úrovni, takže čest práci, pěkný víkend a zůstaňte naladěni!

Přidat komentář

TOPlist