Jurský svět (2015)

2424_D030_00167

Jurassic World, USA, režie: Colin Trevorrow, scénář: Derek Connoly a Colin Trevorrow podle námětu Amandy Silver a Ricka Jaffy a postav z románů Michaela Crichtona, hudba: Michael Giaccino, kamera: John Schwartzman, střih: Kevin Stitt, hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Irrfan Khan, Omar Sy, BD Wong, Vincent D´Onofrio, ale hlavně Velociraptoři, Brontosauři, Pterodaktylové, Stegosauři a jako hlavní hostující hvězda Tyranosaurus Rex

124 minut, 2.00:1, Red Epic, Red Epic Dragon, Arriflex 435 etc., 35 mm, 65 mm a RedCode Raw, barevný

Film:

Před dvaadvaceti lety vzal Steven Spielberg poprvé návštěvníky do zábavního parku mezi oživlé dinosaury a diváci vzali kina oprávněně útokem (recenze zde). Ve filmu se sice park na konci neotevřel a hlavní hrdinové byli rádi, když utekli ze spárů velociraptorů a tyranosaurů.

2424_SB_00075NBR

Nyní je už Jurský svět otevřen, vlastní ho kamarád Johna Hammonda Simon Masrani a hlavně osmý nejbohatší člověk planety jako připomínku lidské malosti před přírodou a evolucí. Zábavnou atrakcí projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých“ živočichů. Sponzoři se chtějí ukázat v co nejlepším světle a jsou ochotni do permanentně zadluženého parku nalít peníze, pokud bude k dispozici nějaká naklonovaná pecka.

A ta je, přátelé. Genetické oddělení Jurského světa totiž vygeneruje zbrusu nový druh dinosaura s názvem Indominus Rex, který sice po planetě nikdy v minulosti nekráčel, ale má geny takové, že si z něj nadělají do gatí i rodiče. A to marketingově přece vždycky zabere, že ano? Jenže monstrum žijící v betonové kleci nedělá dobře ani samotnému majiteli zábavního parku, proto si nechá zavolat jednoho ze svých zaměstnanců, bývalého mariňáka Owena Gradyho (Chris Pratt), aby se vyjádřil k novému tvoru z hlediska bezpečnosti. Grady v parku boduje, protože se dokázal spřátelit s jím vypiplanou čtveřicí velociraptorů.

2424_D044_00369_RV2

Grady pochopitelně přání svého zaměstnavatele splní, ačkoli ho o to požádá provozní parku a nekonečná kariéristka Claire (Bryce Dallas Howard), se kterou byl jednou na randeti a nedopadlo to. Jenže stačí zběžná prohlídka a je jasné, že tohle bude průšvih. Když se pak monstrum dostane z ohrady a začne řádit, v parku je 20 000 návštěvníků a někde ve výběhu je i dvojice synovců paní provozní, je nabíledni, že o napínavé okamžiky a dobrodružství nebude nouze.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist