Krátké reklamy slavných mistrů

Čas od času se stane, že i oskarový režisér a umělec v jedné osobě řekne, že je samozřejmě velký umělec a jeho cena je milion dolarů, protože i on chce pít stará vína, jíst žabám nohy a jezdit v autě bez střechy.

dolce_gabana_scorsese_1

A jsou samozřejmě firmy, které obzvlášť v době youtube marketingu rádi spojí svou značku s velebeným umělcem. Není to poprvé, co jsme se tomuto tématu věnovali v souvislosti s krátkými snímky elitních režisérů jako Wese Andersona nebo bratrů Scottů a dokonce bych se nebál říct, že to není ani naposled.

Martin Scorsese je sice vzezřením intelektuální profesor, ale je to právě on, kdo natáčel za horentní sumy videoklipy pro Michaela Jacksona a když šel obhajovat rozpočet pro kultovní snímek Zuřící býk, tak řekl, že jeho film bude stát 4,5 milionu dolarů. Tehdy bral honorář dva miliony za film, takže mu na to studio kývlo. Když se rozpočet vyšplhal na 15 milionů dolarů, tak poslal svého agenta na vedení studia, že pan režisér by chtěl ještě dostat milion přidáno na osobní potřeby. Ostatně skvělý snímek Vlk z Wall Street v mnohém napoví, na co ty peníze potřeboval. Jeho krátký snímek pro Dolce&Gabana v režisérském sestřihu navozuje atmosféru jednoho z jeho prvních úspěšných filmů Špinavé ulice a v hlavních rolích se objevují Matthew McCounaghey a Scarlett Johansson.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Giuseppe Tornatore je mezinárodně uznávaný režisér, autor mimořádně ceněného snímku Bio ráj, ale třeba i snímku Maléna s nadpozemsky krásnou Monicou Belucci. I on natočil krátký snímek pro Dolce&Gabana a v režisérském sestřihu je z něj cítit příjemně hřejivá atmosféra.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Joe Wright to má se svou kariérou jako na houpačce, ale obvykle když se spojí s krásnou Keirou Knightley je pohyb jeho houpačky v patřičných výšinách, což dokazují jeho snímky Pýcha a předsudek nebo Pokání. Pro krátkometrážní snímek a reklamu na Chanel s názvem Coco Mademoiselle si tedy opět vybral dobře.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

A Chanel ještě jednou. Baz Luhrman je velký estét a milovník krásy, stejně jako jeho žena. Když tedy dostal nabídku natočit tříminutové video The One That I Want a šek s větším než malým množstvím nul bylo rozhodnuto.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

Přidat komentář

TOPlist