Rodriguez zpovídá slavné režiséry

Kultovní režisér Robert Rodriguez se rozhodl vyzpovídat v pořadu Director´s Chair slavné kolegy, zatím už promlouval s Carpenterem, Coppolou a Tarantinem.

director_s_chair_1

Jednou za čas se objeví slavný filmař, který se rozhodne vzdát poctu svému vzoru. Za všechny bych rád připomněl tyto filmaře a projekty: Francois Truffaut natočil sérii rozhovorů s Alfredem Hitchcockem a výrazně tak podpořil jeho auru geniálního filmového tvůrce, William Friedkin zpovídal Luise Buňuela, Francis Ford Coppola a George Lucas objevili pro americký trh Akira Kurosawu a Wim Wenders přibližoval tvorbu Nicholase Raye v dokumentu Lightning Over Water.

 

Robert Rodriguez je filmový samorost a suverén, který pro film dýchá a na rozdíl od kritiků mu je úplně jedno, zda si teď natočí akční film, horror nebo dětskou komedii. Zrovna teď totiž dostal chuť posadit na křeslo pro hosta své mentory a přátele režiséry, které zpovídá v poutavých rozhovorech a na konci jim pokládá otázky i od ostatních filmových režisérů, kteří se do projektu hojně zapojují. Výsledkem je tak poutavá a dynamicky sestříhaná série, která by neměla uniknout žádnému příznivci silných režisérských osobností kvůli které si stojí zato oprášit angličtinu.

 

John Carpenter

Profil Johnu Carpenterovi jsme věnovali už v jednom z prvních vydání našeho magazínu. Carpenter se do Hollywoodu dostal z nezávislého podhoubí a i jeho první filmy natočené na koleně překvapí svou kreativitou. Je ale také pravda, že studiový systém osmdesátých let Carpenterovi úplně nerozuměl a až čas dokázal, že Hollywood udělal remaky Halloweenu, Věci, Mlhy a i třeba snímek Velké nesnáze v malé Číně je přehlédnutý klenot pokleslé zábavy, který by Hollywood rád předělal do „moderního hávu.“

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Guillermo Del Toro

Mexický režisér Guillermo Del Toro u nás na Realfilmu profil také má a není se čemu divit, že si ho Rodriguez vybral mezi své zpovídané kolegy.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Quentin Tarantino

 

Profil Quentina Tarantina je také k mání a ukecanému Tarantinovi věnoval Rodriguez dokonce dvě epizody své série.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Francis Ford Coppola

 

Článek Coppola 70, který jsme vydali na RealFilm.cz k výročí jeho sedmdesátých narozenin jsme věnovali Coppolovým stěžejním filmovým dílům a i Rodriguez se zaměřil především na Kmotra, Apokalypsu a Rozhovor. Rodriguez se s Coppolou potkal už v minulosti a je docela zajímavé sledovat reakce stárnoucího mistra na dotazy Rodrigueze i dalších režisérů v závěru epizody.  Připomeňte si i Coppolovy názory v tomto článku.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Tvorba této čtveřice filmařů je dodnes nesmírně zajímavá a filmy Halloween, Pulp Fiction, Kmotr I a Kmotr II naleznete v naší knize Slavná světová filmová klasika, kterou si můžete nyní pořídit v aktuální letní akci.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

Přidat komentář

TOPlist