Ant-Man (2015)

antman1

USA, režie: Peyton Reed, scénář: Edgar Wright, Joe Cornish, Adam McKay, Paul Rudd, kamera: Russell Carpenter, hudba: Christophe Beck, hrají: Michael Douglas, Paul Rudd, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Bobby Cannavale, Michael Peña, Tip “T. I.” Harris, Wood Harris, Judy Greer, David Dastmalchian

1.85:1, ARRI Alexa XT a M, barevný

 

Film:

 

1989. Dr. Hank Pym (Michael Douglas) má Stark Industries plné zuby, ostatně jako celého zbrojařského průmyslu. Starý Stark však zásadového Pyma nechce jen tak pustit, přestože je to pěkně konfliktní zmetek. Je totiž jen krůček od miniaturizace, vynálezu obleku, který svého nositele zmenší do podoby mravence a pak mu umožní libovolně měnit velikost svého těla z člověka na mravence a nazpátek. Jenže Pym je rozhodnutý, pošle Starka k šípku a s hlavou vztyčenou zmizí.

antman2

Současnost. Bývalý zloděj Scott Lang (Paul Rudd), je puštěn z lochu za v podstatě čestnou loupež, pokud se to tak dá vůbec nazvat a jediné na čem mu záleží je jeho malá dcerka Cassie. Jenže zařadit se zpátky do společnosti není pro bývalé vězně jednoduché. Přijme proto jeden kšeft od svých zločineckých kumpánů a vydá se okrást nějakého starého kořena. To ovšem netuší, že ten starý kořen je Dr. Pym, jenž má v plánu společně se svou, nyní hodně odcizenou dcerou (Evangeline Lilly), zastavit maniakální plány svého žáka (Corey Stoll), který miniaturizaci přišel také na kloub a chce svůj oblek prodávat za nejvyšší nabídky zbrojařským firmám celého světa.

antman6

   Marvelův comics Ant-Man se poprvé objevil na novinových stáncích v roce 1962 a od té doby si získal pochopitelně miliony příznivců. V čem se od ostatních marvelovek liší je způsob jak je natočený, Ant-Man je fantastická dobrodružná komedie a je záměrně od počátku trochu střelená. Střelená však v tom dobrém slova smyslu, nikoli jako žánrový slepenec a dementní extravagance Strážci galaxie se střílejícím mývalem a mluvícím stromem.

ant-man

Idea natočit Ant-Mana přišla na konci osmdesátých let, kdy jej zakladatel Marvelu nabízel Disneymu. Ten však o projekt neprojevil zájem, protože v tu samou dobu uvedl do kin snímek Miláčku, zmenšil jsem ti děti. Projekt byl tedy u ledu, a to až do roku 2000. Projekt se totiž snažil uvést do chodu známý rozhlasový moderátor Howard Stern. V ten samý rok se produkční společnost Artisan (bohužel společnost s hodně krátkou životností, která měla dobře našlápnuto) domluvila s Marvelem na koprodukci. Scénář si objednali u talentovaného a tehdy začínajícího Edgara Wrighta (Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení) a jeho partnera ve psaní Joea Cornishe. Ti sepsali scénář ve stylu Elmorea Leonarda a zadavatel nebyl spokojen. Wright přepisoval scénář 11 let a napsal několik hotových scénářů.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist