Oliver Stone zfilmoval příběh Snowdena

Příběh bývalého rozvědčíka NSA Snowdena obletěl doslova celý svět a způsobil skandál mezinárodních rozměrů, po dokumentu se ho ujal do hraného filmu Oliver Stone.

Snowden-1

Dokument Citizenfour o Snowdenovi produkoval Steven Soderbergh a jeho hranou verzi převzali němečtí producenti, kteří již několik let spoluprací s Oliverem Stonem a právě ten film režíruje.

foto:  Open Road

snowden_2

Film vychází z dvou knih „The Snowden Files“ Luka Hardinga a „Time of the Octopus“ Anatolije Kučerena a ze zpráv britského deníku The Guardian, kde Snowden zveřejňoval tajné zpravodajské materiály. Titulní roli ztvární Joseph Gordon-Levitt (Počátek, Temný rytíř povstal, 500 dní se Summer). Snowden je dvacátý režijní počin Olivera Stonea a poprvé natáčí na digitál, dosud se držel klasického filmového materiálu. K dispozici má necelých 50 milionů dolarů a solidní ansámbl hvězd. Pro investory byla jistě lákavá Shailene Woodley (série Divergence, Hvězdy nám nepřály), ale dále se ve filmu objeví Nicolas Cage, Zachary Quinto, Timothy Olyphant, Scott Eastwood, Rhys Ifans nebo Tom Wilkinson.

 

Film se natáčel v Mnichově, Washingtonu a Hong Kongu a premiéra je kvůli Oskarům na konci roku v USA, o pár týdnů později pak ve Francii a Německu. Už teď je ale jasné, že žhavé téma a Stoneova kontroverzní povaha bude jistě budit vášně. K dispozici je již teaser trailer.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A věnujte pozornost naší letní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 300 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

Přidat komentář

TOPlist