V.I.P. Výhled

Sešly se nám opět nějaké nové aktuální recenze, takže je tu rubrika pro ty, kteří nechtějí číst tolik textu o tom, co můžete vidět nového v kinech.

C

Daleko od hlučícího davu

Děj: Náhle zbohatnuvší aktraktivní mladá statkářka se musí rozhodnout mezi trojicí mužů, kteří nemohou být odlišnější na pozadí viktoriánské Anglie.

Verdikt: Klasická filmová adaptace románu Thomase Hardyho, kterou natočil uznávaný dánský režisér Thomas Vinterberg je natočená na filmový materiál a výrazně se liší od ostatních britských produkcí klasické literatury, je v ní pořád na co se koukat, má volnější tempo a zajímavé herecké výkony a myslím si, že divačkám udělá určitě radost.

Dlouhometrážní recenze Ondry Slaniny

T

Terminator: Genisys

Děj: Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu.

Verdikt: Řemeslně dokonale odvedený film a letní zábava, u které párkrát zaskočí popcorn, je slepenec sekvencí ze dvou úvodních dílů a v „novém“ příběhu variuje i řadu sci-fi hitů. Není to zkrátka nic kvůli čemu by se přepisovaly dějiny filmu, ale málokoho to opravdu naštve. Každopádně tahle sága si zaslouží odpočinek.

Dlouhometrážní recenze Ondry Slaniny

filmova_lazen_3

Filmová lázeň

Děj: Dokument k padesátému výročí Karlovarského filmového festivalu

Verdikt: Jako dokumentární film, který by měl oslavit 50 ročníků Mezinárodního filmového festivalu je tohle skutečně undergroundový počin. Výsledný dojem z filmu je, že se jednalo o provinční akci hlídanou komunistickými fízly, kde byla absolutním vrcholem příprava rautu z minima potravin a vydávání festivalových novin, a to až do roku 1989. Zlatá éra festivalu trvající v novodobé éře od poloviny devadesátých let, tvořící tu nejpodstatnější část ze všech konaných ročníků je odbyta nezajímavou desetiminutovkou.

Dlouhometrážní recenze Ondry Slaniny

Aktuální V.I.P. Výhled
Červen – Jurský svět, Šílený Max: Zběsilá cesta, Špion, Dejte mi pokoj!, Samba, Ex machina

A věnujte pozornost naší letní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 300 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

Přidat komentář

TOPlist