Barokní horror ze Sundance The Witch půjde do distribuce

Točit malé filmy je vždycky sázka do loterie, buď svým filmem zaujmete kritiku a máte z půlky vyhráno, prosadí vás prestižní festival jako Sundance, Tribeca nebo Cannes a nebo musíte nasadit veškeré možné i nemožné osobní nasazení a film dotlačit divákovi až pod nos. V případě The Witch se povedlo všechno naráz.

the-witch-1

V Sundance dostal film The Witch cenu za režii a průměr americkou kritikou napříč státy je dost neuvěřitelných 90%. I to však na tak velkou zemi jako je USA však nemusí stačit a dílo se povedlo, když film zakoupila mladá ale progresivní distribuční společnost A24 (malé velké hity – Ex Machina, Amy, Nepřítel).

witch_2

Barokní horror se odehrává v Nové Anglii, a to ještě 30 let před nechvalně známými čarodějnickými procesy v Salemu. Je rok 1630. William a Kate vedou oddaný křesťanský život obklopeni divokou přírodou a svými pěti dětmi. Když jejich novorozeně znenadání zmizí začne se odehrávat děsivý příběh plný úzkostí a strachu.

 

Film je autorským počinem Roberta Eggerse, který se dosud pohyboval u filmu spíš v departmentu výpravy a u filmových výtavrníků. A na první pohled je vidět, že má barok perfektně zvládnutý, což je vždycky radost sledovat. Film provádí pověst nejděsivějšího horroru roku a kritici opravdu nešetří superlativy. Podívejte se na trailer a upozorňujeme, že to není nic pro psychicky labilnější jedince.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

Přidat komentář

TOPlist