Ethan Hunt ví, že žádná Mise (není) nemožná

MSDMIIM EC021

Posuďte sami. Během letu do Atlanty je ukradena ruskému biologovi aktovka. Podařilo se to jen díky tomu, že vůdce bandy měl dokonalou masku agenta CIA Ethana Hunta, kterému vědec důvěřoval. Pak zloději vyskočí s padáky a letadlo narazí do skalní stěny. Novým úkolem nalézt ukradenou biologickou zbraň, virus Chiméra, je pověřen zvláštní agent Hunt. Ten v Seville přistihne při krádeži vzácného šperku profesionální zlodějku Nyah Hallovou a zachrání ji před zatčením. Je to bývalá milenka agenta Ambrose, který se dal na cestu zločinu a Chiméru zřejmě ukradl.

 

Hunt přesvědčí dívku, aby mu pomohla virus najít, a donutí ji, aby Ambrosovi ukradla paměťovou kartu. Hunt mezitím unese McCloye, šéfa farmaceutické společnosti, a úskokem z něj vyláká přiznání. Ambrose neukradl virus, ale protilátku, s jejíž pomocí vydírá McCloye, který měl v plánu virus rozšířit a na prodeji protilátky vydělat. Huntovi se v laboratoři podaří virus zničit, zůstane však poslední dávka, o kterou se mezi ním a Ambrosem rozpoutá boj. Nakonec se jí však zmocní Nyah, která situaci vyřeší tím, že si ji vpíchne do těla. Hunt slíbí, že ji zachrání, a vydává se na ostrov, kde Ambrose ukrývá protilátku.

Třetí díl se do kin dostal v roce 2006 a Cruise si z pozice hlavního producenta prosadil na režijní sesli úspěšného televizního tvůrce J. J. Abramse (Star Trek: Do temnoty, Super 8), který tímto filmem na velkém plátně debutoval. Natáčení bylo zběsilé, extrémně drahé a výsledek mimořádně přesvědčivý. Abramsův přístup série potřebovala. Abrams navíc dokončil film před termínem a ušetřil produkci na výrobě několik milionů dolarů.

 

Ve třetím díle Ethan Hunt opustil aktivní službu a věnuje se výcviku nováčků. Usadil se a je zasnoubený se zdravotní sestrou Julií, která nic netuší o jeho minulosti ani současné práci. Okolnosti Ethana donutí vydat se ještě jednou do terénu, když je požádán, aby vedl záchranný tým s úkolem osvobodit agentku Farrisovou, která padla do rukou překupníka se zbraněmi Daviana. V riskantní akci sice dívku osvobodí, ta však zemře v helikoptéře po explozi mikronálože, kterou jí překupník implantoval do mozku. Jediným výsledkem akce je poškozený počítačový disk, ze kterého experti zjistí, že Davian hodlá ve Vatikánu prodat neznámému kupci záhadnou ničivou zbraň, nazvanou Králičí packa. Ethan se rozhodne obchod překazit.

Mission: Impossible III (2006) se i přes skutečnost, že je nejlepším dílem série, stala Cruiseovou smuteční písní. Tom Cruise dostal zlatého padáka v Paramountu po průzkumu trhu. Ukázalo se, že Američané nesnáší Cruisovo chování v civilním životě a účetní zjistili, že je to připravilo o 100 milionů dolarů na tržbách. A žádný hollywoodský účetní nestrpí rozbitý stroj na peníze. Paramount ukončil spolupráci s Cruisem a ten bez keců do médií odešel. Tak se pozná profesionál. Spolknul tak hodně hořkou piluli a naplno zažil odvrácenou tvář popularity. To byl ostatně moment, kdy se z usměvavého kluka, byť lehce přestárlého, stal Tom Cruise dneška. Uznávaný a respektovaný profesionál.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Další díl byl schválen do výroby v momentě, kdy se ukázalo, že Cruise se i přes nepřízeň domovského studia dokázal pozitivně zesměšnit v komedii Tropic Thunder, uspěl ve skvělém válečném thrilleru Valkýra a hlavně pořádně zapracoval na své image. Místo keců o spasitelství udělal velkou oslavu narozenin, kam pozval své fanoušky a začal racionálně komunikovat. Jeho PR oddělení si zaslouží výbornou. Čtvrtý díl tak po delší pauze dostal zelenou a byl dokonce iniciovaný samotným studiem. Návrat ztraceného syna mohl začít a Cruise byl nakonec rád, když se po ujištění, že Praha už není tím divokým východem, že se mohl vrátit na místo činu.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist