Noční běžec (2015)

RUN ALL NIGHT

Run All Night, režie: Jaume Collet-Sera, scénář: Brad Ingelsby, kamera: Martin Ruhe, hudba: Junkie XL, střih: Dick Westervelt, hrají: Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman, Vincent D´Onofrio, Nick Nolte

 

114 minut, 2.35:1, barevný, 35 mm, od 5.8 na DVD a Blu Ray

 

Film:

Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Liam Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Ed Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (Vincent D’Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky.

 

Ale když se terčem stane Mike (Joel Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. Mike je na útěku a jediné Jimmyho pokání za hříchy minulosti může spočívat v tom, aby syna ochránil před stejným osudem, jaký nepochybně čeká jeho… aby se neocitl na špatné straně zbraně. Nyní, když už pro něj není žádné místo bezpečné, zbývá Jimmymu už jen jedna noc, aby se rozhodl, ke komu má být loajální, a aby zjistil, zda konečně může něco udělat správně.

RUN ALL NIGHT

V lednu 2012 koupili u Warnerů scénář Brada Ingelsbyho The All-Nighter a už během listopadu toho roku začal Liam Neeson vyjednávání nad možností hrát v tomto filmu první housle, v lednu pak vše dobře dopadlo a Neeson podepsal smlouvu. Studio k režii oslovilo Jaumeho Colleta Serru (Nonstop,Neznámý), který s Neesonem pro ně natočili už předchozí hit Neznámý a změnili název na Run All Night – v češtině pak Noční běžec. Natáčení začalo 3. října 2013.

 

Noční běžec dává větší důraz na hereckou akci, než na akci filmovou, na druhou stranu s tak prvotřídními hráči jako Neeson nebo Harris to slouží spíš ke cti. Herci tedy film ke dnu rozhodně netáhnou. Větší potíží jsou občasná do nebe volající klišé ve scénáři, které diváka uspokojí pokud v kině nebyl třicet let a neviděl žádnou slušnou gangsterku. Na druhou stranu i to se dá přežít, ale právě to jej sráží od vyššího hodnocení. Řemeslně se však filmu nedá nic moc vytknout, je to prostě klasický studiový gangsterský film se slušnými herci a s viditelně utracenými 50 milionů dolary v rozpočtu.

 

Noční běžec je solidní gangsterka, kterou diváci kladně hodnotili na testovacích projekcích, a to známkami skutečně nejvyššími (A-), o to větší pak bylo překvapení, že film nakonec u diváků neměl takový úspěch, jak si producenti představovali. Ale na druhou stranu, není se čemu divit. Když byl film uváděný v Londýně, tak si nešlo nevšimnout, jak se kampaň míjí s obecenstvem. Bylo zkrátka „přeneesováno“, v kinech běžela trojka Taken, na DVD vycházela série Taken a do toho běžela reklama na Nočního běžce od tvůrců Taken a film Gunmen od režiséra Taken. Výsledek? Gunmen a Noční běžec skončily na okraji zájmu, přestože nemám obavy, že by oba nakonec neskončily v černých číslech. Pokud máte tento druh filmů rádi, tak si Nočního běžce nenechte ujít.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A věnujte pozornost naší stále probíhající letní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 300 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/LETO_KLASIKA-REKLAMA.jpg

Přidat komentář

TOPlist