Další Oskar pro Eddieho Redmaynea?

Eddie Redmayne a Alicia Vikander hrají hlavní role v dramatu o změně pohlaví oskarového režiséra Toma Hoopera, budou chtít zaútočit na zlaté rytíře?

danishgirl

První trailer na drama The Danish Girl má ohromnou publicitu, téma je to minimálně pro Američany velmi lákavé – přeměna pohlaví. Jen si vzpomeňte, pokud jste tedy zaregistrovali, přiznání olympionika z klanu Kardashianů, který před miliony diváků promlouval o svém uvěznění ženy v mužském těle.

 

A show Transamerica na Netflixu patří k těm nejúspěšnějším, přestože se českým obrazovkám úspěšně vyhýbá již druhou sezónu.

danish_girl_2

Redmayne (Teorie všeho, Jupiter vychází) hraje transsexuálního umělce Lili Elbe, který byl narozen jako Einar Wegener. Alicia Vikander (Ex machina) hraje jeho ženu Gerdu. Film se zaměřuje na jejich milostnou romanci a hlavně na pionýrskou cestu Lily – z mužského do ženského těla. Film vznikl podle knihy Davida Ebershoffa z roku 2001 a scénář napsala Lucinda Coxon. Svou premiéru si odbude na festivalu v Benátkách, který začne už za pár dní. V amerických kinech film poběží od listopadu, evropská kina budou film hrát již od festivalu. Očekává se hit, tak se nechme překvapit.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist