Helgelandův Legend se ničeho nebojí

Občas se stane, že někteří kritici film strhají, inu, ne jenom občas. Marketing nového filmu Briana Helgelanda Legend s Tomem Hardym si ale řekli, že je jim to ukradené a i z mizerných kritik udělaly přednost.

legend_1

Brian Helgeland by si možná zasloužil víc respektu, než má. Jako scenárista se podepsal pod film L. A. Přísně tajné, Tajemná řeka a jako scenárista a režisér pod filmy Odplata nebo nedávný baseballový hit 42. Má za sebou ale i pár přešlapů. Jeho aktuální film Legend si ukousl větší sousto v tom, že zfilmoval skutečný příběh gangsterských dvojčat aktivních v šedesátých letech v East Endu v Londýně.

legend_2

Dvojčata ztvárnil Tom Hardy (Počátek, Země bez zákona, Temný rytíř povstal) a zřejmě se jedná o dosud jeho nejobtížnější herecký úkol, zkrátka filmovou výzvu, chcete-li. Bratři Kreyové totiž nemohou být odlišnější, liší se povahou i sexuální orientací. Dále je ve filmu krásná Emily Browning (Pomeje) a zkušený harcovník Paul Bettany (Čistá duše, Margin Call), kterého mimochodem Helgeland objevil.

guardian-legend

Film se teď bude promítat na festivalu v Torontu a má docela zajímavé promo. Filmový recenzent britského Guardianu film strhal dvěma hvězdičkami a celkově se mu vůbec nelíbil. To ovšem nikterak nezastavilo PR oddělení filmu a umístili jeho hvězdičkové hodnocení na plakát tak, že to vypadá, že ty další hvězdy jsou skryté za hlavami Toma Hardyho. Je to nehorázná drzost a sprostota, byť se tomu nedá upřít „vyčůranost“, která je třeba konkrétně nám Čechům velice blízká.

 

Hodnocení se zatím výrazně liší, a to jak u kritiků, tak diváků a průměrné hodnocení není ani tak způsobeno, že by film byl hodnocený skutečně průměrně, jako že jedna skupina film chválí a druhá ho odmítá.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist