Pod povrchem: Marťan

T
“Hledal jsem způsob, jak dostat astronauty mimo planetu, takže jsem si ponechal jistý manévrovací prostor,” svěřuje se Weir. “Navíc jsem si říkal, že tak silná bouře by byla fantastická.”

Bouře, ke které dojde během 18. solu plánované 31. sólové mise, způsobí, že kus antény propíchne Watneyho oblek a jeho senzory se stanou nefunkční. (Sol je časová jednotka, která určuje délku slunečního dne na Marsu, zhruba 24 hodin a 40 minut.). Od chvíle, kdy dojde k této nehodě, bude jeho vynalézavost, odhodlání a odvaha maximálně testována.

Damon říká: “Watney je botanik a strojní inženýr a je vyslán na Mars, aby odebral vzorky půdy, podrobil je zkoumání a dozvěděl se více o jejím složení a schopnosti pěstovat plodiny. Má znalosti a školení jak přežít, ale čas pracuje proti němu. Domnívá se, že to zabere pravděpodobně tři až čtyři roky, než ho bude možné zachránit.”

T

Nejdůležitější bitvu, kterou musí Watney vybojovat, je ta s jeho vlastní vůlí. Zoufalství by bylo stejně škodlivé jako nepřátelské prostředí na Marsu. Dělá si video záznamy o své činnosti a domnívá se, že jednou budou sloužit jako jeho poslední závěť, takže je obohacuje o vědeckou metodiku a notnou dávku vtipu.

Andy Weir dodává: “Při psaní postavy Marka jsem se nechal inspirovat svou vlastní osobností, i když on je chytřejší i odvážnější než já a nemá mé nedostatky. Myslím, že je tím, kým bych si přál být já sám. Je Matt Damon.”

Jedním z nejpříjemnějších překvapení, které Weir během psaní příběhu zažil, bylo, jak se vedlejší postavy v průběhu příběhu staly zásadní.”

V Goddardově scénáři hrají astronauti a pracovníci NASA stejně důležitou roli. Scott podrobněji rozvinul některé z akčních scén a udělal postavu velitelky Melissy Lewisové více aktivní. Zrodila se tak další ze silných ženských hrdinek, které jsou charakteristické pro mnoho z jeho předchozích filmů.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Přidat komentář

TOPlist