Viděl jsem ďábla (2010)

i-saw-the-devil-1

Ang-ma-reul bo-at-da/I Saw the Devil, Jižní Korea, režie: Ji-woon Kim, scénář: Park Hoon-jung, hudba: Mowg, kamera: Lee mo-gae, střih: Nam na-young, hrají: Byung-hun Lee, Choi Min-sik, In-seo Kim

 

141 minut, 1.85:1, 35 mm, barevný

 

Asijská filmová cena za nejlepší střih

 

Film:

 

Jang Kyung-chul (Choi Min-sik) je nebezpečný psychopat, který vraždí jen aby se mohl dotýkat lidského masa a porcovat ho. Jeho vraždy jsou vpravdě ďábelské, zabíjí mladé ženy, ale neštítí se poslat na onen svět i malé děti. Policie bestiálního vraha zoufale hledá už pěkně dlouho, ale nikdy ho nechytli. Jednoho dne je nalezena dcera bývalého policejního náčelníka v děsivém stavu.

I-Saw-the-Devil-2

Její snoubenec Soo-hyun (Lee Byung-hun), zvláštní agent tajných služeb se rozhodne, že vraha vystopuje sám. Jeho cílem však není vraha jen nalézt a předat spravedlnosti, ale připravit ho o všechno, přesně jak udělal on jemu a nebude k tomu váhat využít veškerou svou zvrácenou představivost.

 

Film byl v Čechách uveden na pravidelné filmové přehlídce Filmasia, kde ho mohli diváci vidět na velkém plátně. Na americkém trhu jeho pouť odstartoval festival v Sundance odkud se dostal do limitované distribuce.

I_Saw_The_Devil-3

Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters natočil Ji-woon Kim osobité a zatraceně kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru plného bizarního násilí. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník a přitom ztrácí sám sebe.

 

Jestliže Oldboy uchvátil celý kinematografický svět geniálně stylizovaným ultra-násilím podaným ve vizuálně úchvatném balení a výborným příběhem pomsty, pak film Viděl jsem ďábla je proti tomu horrorová pomsta s pachutí temného osudu jištěného v pozadí snad samotným belzebubem. Brutální hon na kočku a myš vás zřejmě odpudí již ve svém úvodu, ale pokud vydržíte, dočkáte se hodně drsného intenzivního thrilleru, který povede k jednomu z nejzdařilejších thrillerových konců posledních let.

i-saw-the-devil-4

Film se při rozpočtu 6 milionů dolarů stal solidním hitem a dočkal se remakeu v Bollywoodu, který se ale údajně příliš nepovedl a od loňského září se diskutuje o jeho americkém remakeu.

UPOZORNĚNÍ: Trailer od 18 let a jen pro silnější povahy!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Přidat komentář

TOPlist