Fargo – televizní show bratrů Coenů

Film Fargo jsme zařadili do naší Slavné světové filmové klasiky a zdá se to neuvěřitelné, ale před pár dny začala již druhá řada seriálové verze se stejným názvem.

fargo-tv

První série se odehrává v roce 2006 v Minnesotě a pokud znáte film, tak víte, že i když se všude píše, že je to podle skutečnosti, je to fikce jako hrom. A to samé platí i u televizní verze z produkce FX, kterou v Čechách vysílala bohužel s hodně nepovedeným dabingem AMC.

Desetidílná show sleduje příběhy několika postav. V centru dění je uťáplý a nepříliš chytrý pojišťovák Lester Nygaard (Martin Freeman – Hobit), který se dostane nikoli vlastní vinou do neuvěřitelného kolotoče spletitých situací, na jejichž konci je jeho žena, se kterou nemají zrovna idylický vztah, kladivo a sklep. Do Farga přijíždí ve stejné době profesionál na černou práci Lorne Malvo (Billy Bob Thornton – Ples příšer), který se s Lesterem seznámí. A pak je tu taky bohatý majitel supermarketu Stavros (Oliver Platt – Láska a jiné závislosti), dvojice patlalů rovněž na černou práci, uťápnutý fízl (Colin Hanks). Příběh plný bizarního humoru, nepříliš chytrých packalů, vydírání a násilí může začít.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Seriál Fargo byl na začátku hodně velký outsider a nakonec se z něj vyklubala událost sezóny, na kterou navazuje druhá série, která se nyní začala vysílat. Nový příběh s eodehrává ve Fargu koncem sedmdesátých let, bude v ní Kirsten Dunst, Patrick Wilson nebo Ted Danson. Coenové jsou výkonnými producenty obou sérií a scénář píše výborným způsobem Noah Hawley, který scenáristické ostruhy získal na sérii Sběratelé kostí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

foto: FX

Přidat komentář

TOPlist