Pod povrchem: Spectre

Krásná auta, krásné ženy, milovaný špion, Monica Belluci, oskarový režisér a více než padesátiletá tradice. Letošní Bondovka je opravdu vymazlená, takže se jí podívejme pěkně pod kapotu…tedy pod povrch.

spectre

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu nechvalně známé zločinecké organizace. Postupně musí rozplétat složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

 

V Británii se Bondovka hraje s fenomenálním úspěchem již týden, v Čechách se hraje od čtvrtka a ode dneška se hraje v USA. Konec Skyfall naznačil, že v dalším dobrodružství se bude série přeobsazovat a omlazovat, což byl dlvod proč se režie ujal znovu Sam Mendes. Daniel Craig suverénně řekl, že on chtěl jenom, aby to bylo větší než posledně. Preview k Spectre naleznete tady.

Spectre

Na stopu zločinecké organizace Spectre se bude Bond dostávat přes vdovu po kriminálkovi, kterou hraje Monica Belucci a makabrózní nádech filmu dodává úchvatná lokace v Mexiko City, spektakulárnost nabízí věčný Řím, využila se krása Tangeru, duny Sahary a hodně se natáčelo i v domovském městě MI6 v Londýně. Organizace Spectre se objevila už v Bondovkách Dr. No, From Russia With Love, Thunderball, You Only Live Twice, On Her Majesty’s Secret Service and Diamonds Are Forever, ale Mendes se nedržel žádného předobrazu a vytvořil ji zcela po svém.

 

Výpravu měl na starosti Dennis Gasner a film uvedl spektakulárními scénami ze svátku Dne mrtvých v Mexiko City, kde bylo angažováno hned 1520 komparsistů v pestrobarevných kostýmech a 107 maskérek, z toho 97 přímo z Mexika. Mendes chtěl střídat horko s chladnem, takže i scenáristé se toho ujali opravdu rozmáchle. Pak se totiž točilo ve Švýcarských Alpách, i když interiéry vznikaly ve studiích Pinewood v Londýně. Klíčové bylo představení hlavního padoucha, které se natáčelo v Římě v dekoracích, které jsou spjaté s nástupem fašismu.

SPECTRE

Zřejmě nejnáročnější akční scéna se natáčela 18 noček pod týmem zkušených kaskadérů a je to honička sporťáků. Hodně komplikované byly také scény s helikoptérami, které natáčel druhý štáb.

 

Automobilka Aston Martin k výročí 50 let ve filmu Jamese Bonda přišla s novým modelem DB10. Karosérie je inspirována žralokem, obsah motoru je 4,7 litru a je to osmiválec. Dave Bautista jako Hinx pak ve filmu jezdí Jaguárem modelem C-X75.

Spectre

režie: Sam Mendes

scénář: John Logan, Neal Purvis, Robert Wade, Jez Butterworth podle motivů z knih Iana Fleminga

kamera: Hoyte van Hoytema

hudba: Thomas Newman

hrají: Daniel Craig, Christoph Waltz, Monica Bellucci, Andrew Scott,Ralph Fiennes, Naomie Harris

foto: Forum Films

SUPERCARS – FEATURETTE
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

DAY OF THE DEAD – FEATURETTE
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Přidat komentář

TOPlist