Sicario (2015)

sicario_3

Oni ale nezaostávají ani další hráči. Josh Brolin je dnes elitním americkým záporákem a jeho postava je také velice zajímavě rozepsaná a zahraná. První housle a hlavní roli ovšem hraje ve filmu Emily Blunt. Krátce po porodu se musela dostat do atletické formy, kterou poté zúročila ve filmu. Vzhledem k natáčení v Mexiku dostala dnes již legendární Montezumovu pomstu a její permanentní sýrový obličej a zpocená tvář není jen dílem maskérů, ale také nemoci, se kterou se potýkala. Četl jsem řadu komentářů na její obsazení, že se některým divákům jevila jako nanynka, která se nechává pouze unášet událostmi, které se kolem ní dějí. Já si to vůbec nemyslím. Film popisuje vzorce chování v bezpečnostních složkách, kde se jakékoli projevení vlastního názoru nebo nesouhlasu vždy trestalo vyhazovem a každý kdo vstoupí do řad armády nebo policie na toto dobrovolně přistupuje. Tohle zkrátka není váš obvyklý hollywoodský film.

Sicario se uváděl v dostatečném předstihu na festivalech a již prvotní kritiky přišly se zajímavým označením Dennise Villeneuva za novodobého Davida Finchera. Villeneuve je sice také mistr v budování napětí, ale má na rozdíl od Finchera trochu jiný přístup k příběhu. Jeho filmy jsou fatální, jejich účelem není diváky pobavit a já si skutečně myslím, že Fincher diváky ve filmech bavit chce, ale znejistit, odvyprávět příběh a přitom zůstat až do poslední chvíle nečitelný. Chápu, že takový tvůrce to v Hollywoodu nebude mít vůbec jednoduché, na druhou stranu tento snímek distribuuje mediální skupina Lionsgate, která podobné experimenty ráda uvádí a hlavně je umí dobře prodat.

S_D18_05049.NEF

Sicario měl jednu z nejpromakanějších marketingových kampaní letošního roku a rozhodně se to vyplatilo. Současné světové tržby 75 milionů dolarů a skutečnost, že se film pořád hraje již 9. týden v amerických kinech na čelních příčkách a stále ještě nebyly oznámeny nominace na Oskara, kdy se film vrátí do minimálně tisícovky kin a vyjde na VOD jsou z obchodního hlediska zatraceně zajímavé.

Sicario je letošním velkým překvapením a černým koněm nadcházející oskarové sezóny a v prvé řadě je to film hodně povedený. Netvrdím, že je to film pro každého, ale v rámci vážně míněného akčního thrilleru tady něco tak dobrého nebylo už hodně dlouho.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist