V.I.P. Výhled

Opět se nám sešlo několik recenzí do oblíbené rubriky pro lidi, co nechtějí číst, takže je připraveno další vydání minirecenzí s filmy Steve Jobs, Purpurový vrch, Sicario, Přeludy.

S

Steve Jobs

Děj: Biografický příběh Stevea Jobse stojícího v pozadí Applu, iPhonu, iPadu, Macu vyprávěné ve třech dějstvích s hvzědným obsazením od respektovaných filmařů.

Verdikt: Steve Jobs je zdařilý film, který docení i diváci, kteří nejsou příliš kovaní v počítačové hantýrce. Je to film hluboce lidský a dojemný, ačkoli to není hra s úplně příjemnými charaktery. Pro mě je to příjemné překvapení a přikláním se k pozitivním zámořským recenzím, a to zejména kvůli tomu, že tento film je vyjímečný v tom, že není primárně o Steveu Jobsovi.

Dlouhometrážní recenze

 

crimson_2

Purpurový vrch

Děj: Tajemné panství ve Viktoriánské Anglii sice vypadá na první pohled plné strašidelných duchů, ale jsou to spíš lidé, kterých se je třeba bát.

Verdikt: Purpurový vrch je solidní žánrový kus, není to ale ani čistokrevný horror. Je v něm vidět režijní rukopis Guillerma Del Toro a to velmi výrazně. Herci hrají na vrcholu svých možností a přes drobné kolize v tempu a občasné nepřehlednosti děje je to určitě kvalitní podívaná. Pokud tedy máte tedy tento druh filmů rádi, neměli byste být zklamaní.

Dlouhometrážní recenze

sicario_2

Sicario

Děj: Idealistická agentka FBI se stavá členem týmu tajné jednotky operující v mexickém příhraničí, která má za cíl eliminovat nebezpečný drogový kartel, jenže nic není tak jak se na první pohled zdá.

Verdikt: Sicario je letošním velkým překvapením a černým koněm nadcházející oskarové sezóny a v prvé řadě je to film hodně povedený. Netvrdím, že je to film pro každého, ale v rámci vážně míněného akčního thrilleru tady něco tak dobrého nebylo už hodně dlouho.

Dlouhometrážní recenze

Přeludy

Děj: Další projekt mistra horroru Jasona Bluma – Mladý manželský pár si koupí v malebném údolí vinici a dům, kde začne těhotná manželka trpět děsivými přeludy nebo snad předtuchou?

Verdikt: Žánrová jednohubka, která má celkem slušný námět, dobré herce, ale poněkud se vleče. Plusové body za krásnou Islu Fisher.

(L-R) AMY MCADAMS and JAKE GYLLENHAAL star in SOUTHPAW

Bojovník

Děj: Mladý ambiciózní boxer přijde během jedné tragické noci o všechno, lásku, pníze i kariéru a pokud se chce vrátit zpět do života a získat zpět svou malou dceru musí do nového boje dát všechno.

Verdikt: Bojovník není hloupý film a netočili ho hloupí filmaři, netroufám si tvrdit, jak bude hodnocený za deset let, to nepřísluší nikomu predikovat, nikdo nemůže vědět kam se film zařadí. Jisté je to, že je to film kvalitní, plný emocí a profesionálně natočený. A já si myslím, že to není vůbec málo.

Dlouhometrážní recenze

 

C

Poslední lovec čarodějnic

Děj: Díky prokletí nesmrtelnosti se z lovce čarodějnic stane doslova legenda, v současnosti se musí utkat s dávným zlem, aby zachránil lidstvo.

Verdikt: Takže co je špatně? Atmosféra? Vlastně ani ne, na hodinky jsem se podíval jenom jednou, a to bylo v 70. minutě. Příběh? Je tam vůbec příběh? Ale buďme smířlivý, něco takového tam je, ale není to nic o čem by se psalo domů. Herci? Oh, ano. Efekty? Jistě, velmi slušné. Budete si to pamatovat zítra? Nejspíš ne. To ale neznamená, že jsem se nebavil. Plusové body přidávám za to, že to není podle comicsu a není to trapné a za vtip srovnání knihy s ipadem.

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist