Viktor Frankenstein (2015)

_

Victor Frankenstein, režie: Paul McGuigan, scénář: Max Landis, kamera: Fabian Wagner, hudba: Craig Armstrong, střih: Andrew Hulme, Charlie Phillips, hrají: Daniel Radcliffe, James McAvoy, Jessica Brown Findlay, Andrew Scott, Freddie Fox

 

109 minut, 2.35:1, ARRIRAW (2.8K), barevný

 

Film:

Minulý týden jsme v preview psali o blížící se premiéře filmu Victor Frankenstein a je tady premiérový víkend a jelikož jsme snímek v redakci již viděli, tak přinášíme recenzi, která bude poněkud kratší, než obvykle, protože příliš toho k psaní není.

Musím se přiznat, že klasický Frankenstein od Universalu je pro mě dobře udělaný retro horror. Nyní je ovšem pochopiteně rok 2015 a slavnou knihu Marry Shelly jsme viděli zfilmovanou mnohokrát, takže přijít s něčím novým je opravdu složitý oříšek.

_

S variací na klasické téma tak přišel Max Landis, syn slavného režiséra Johna Landise, který v 80. letech veleúspěšně rehabilitoval fenomén Vlkodlaka v kultovním horroru Americký vlkodlak v Londýně (klikněte si pro trailer).

Viktor Frankenstein je tak určité rodinné vypořádání se s další klasikou a invencí je náhled na svět od tajemného hrbáče Igora, který dostál řady změn. Předně má tvář Daniela Radcliffa, který už dvakrát prokázal, že mu horrory sedí, a to v hammerovské pecce Žena v černém a nedoceněném horroru Horns podle námětu syna Stephena Kinga.

_

Paul McGuigan natočil pár slušných filmů a z nějakého důvodu se poslední dobou moc nechytal. Nyní dostal k dispozici dva skvělé mladé herce, které zachraňují i momenty, které by slabší hráči potopili. Výborný je James McAvoy, který svou roli hraje přesně, jak to ladí k celkovému filmu. Celkově je to dobrá zábava, místy docela strašidelná a s řadou lahůdkových scén, ale nikdy se nedostane z kategorie guilty pleasure, tedy bavil jsem se, i když jsem se při tom trochu styděl. Velkým průšvihem je určitá schizofrenie v tom, zda se to má brát vážně nebo ne, ale to byl Americký vlkodlak v Londýně taky. Silně podprůměrné kritiky však nejsou úplně spravedlivé.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

1 komentář

  1. lida simandlova napsal:

    Harry Potter pěkně vyrost, zdá se:-)

Přidat komentář

TOPlist