Equalizer (2014)

equalizer 1

USA, The Equalizer, režie: Antoine Fuqua, scénář: Richard Wenk podle postav ze stejnojmenného televizního seriálu, kamera: Mauro Fiore, hudba: Harry Gregson Williams, hrají: Denzel Washington, Marton Csokas, Chloe Moritz, Melissa Leo, Bill Pullman

132 minut, 2.35:1, ARRI Alexa Plus, Codex ARRIRAW (2.8K), barevný

 

Film:

V osmdesátých letech nabídla americká televize úspěšný seriál The Equalizer o bývalém agentovi CIA, který aktivní výsluhový odpočinek tráví vlastnoručně řešenými pomstami na zlořádech tyranizující nevinné oběti. Pokud jste viděli film Vlk z Wall Street, tak to je přesně ten seriál na který se večer dívá otec Jordana Belforta ve výborném podání Roba Reinera.

 

V celovečerní filmové verzi je středobodem příběhu muž jménem Mc Call (Denzel Washington - Philadelphia,NezastavitelnýAmerický gangsterTraining Day), nebo aspoň si tak říká. Konečně věří, že minulost hodil za hlavu a může začít nový a především klidný život. Najde si práci v obchoďáku s domácími potřebami a docela se mu daří svou vizi naplňovat. Do té doby než potká mladistvou Teri (Chloë Grace Moretz - Kick Ass,Temné stínyHugo a jeho velký objev, Carrie), dívku ve spárech ultradrsných ruských gangsterů.

equalizer 3

Zjistí, že nemá žaludek pozorovat jak se mu před očima marní mladý život a rozhodne se jí pomoct. Pořídí si na první pohled nenápadnou výbavu, kterou využije ke svému právu pomsty za bezmocné oběti. Pokud má kdokoli problém a nemůže se už obrátit kamkoli jinam, je tady Mc Call – The Equalizer.

 

Producentem filmu byl zkušený titán Mace Neufeld stojící za kultovní sérií o Jacku Ryanovi nebo sportovním dramatu Neporazitelný, kameraman byl oskarový Mauro Fiore (Avatar, Training Day) a v dalších rolích se objevili zajímaví hráči Melissa Leo (Špinavý trikNevědomíTři pohřby Melquiada Estrady, The Fighter), Bill Pullman (Lost Highway Den nezávislosti) nebo celotetovaný Marton Csokas (Abraham Lincoln: Lovec upírů, Bournův mýtus, Alenka v říši divů 3D).

equalizer 2

Přiznám se, že původní televizní seriál neznám, ale v USA se těšil velké popularitě, původně měla být látka určena duu Russel Crowe v hlavní roli a režie Paul Haggis, ale místo toho byl osloven Denzel Washington, který si přizval jako režiséra Antoina Fuquu a byla to dobrá volba.

 

Equalizer je typický snímek žánru „revenge movie“ a Washington dokáže svého anti-hrdinu zahrát tak, že mu věřím,e že stojí na správné straně, ačkoli by si to policie jistě nemyslela, pokud by ho lapila do želízek.

 

Equalizer je velmi slušně natočený, netrpí žádnými školáckými chybami a je v něm spousta zajímavých momentů. K mistrovskému filmu jako je Training Day mu ale přeci jenom dost chybí. I tak je to ale pořád velmi slušný nadprůměr a vzhledem k tržbám a skutečnosti, že Denzel Washington podepsal klausuli na pokračování není vyloučeno, že se s ochráncem utiskovaných ještě jednou na plátně setkáme.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

Přidat komentář

TOPlist