Industry: Filmové kulturní tipy

V adventním čase si možná budete chtít odpočinout od nákupáků, blešáků a trhů a občerstvit třeba i ducha, takže kam vyrazit?

industry_main_bild

Ve vybraných pražských a brněnských kinech probíhá až do neděle přehlídka italských filmů, kde uvidíte to nejnovější z italské tvorby, a to jak filmy umělecké, tak komerčně úspěšné. O přehlídce jsme psali v tomto samostatném článku.

Logo_02

Až do Vánoc probíhá také výstava 70 let Krátkého filmu, kterou můžete navštívit v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera. O výstavě si můžete přečíst tady a pokud chcete vědět něco přímo o architektuře, mrkněte na náš partnerský portál realarts.cz.

 

Kino Lucerna

Kino Lucerna

Možná Vás potěší, že už příští týden proběhne přehlídka nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny tohoto roku pod názvem BEST FILM FEST. Ta se uskuteční od 10. do 16. prosince 2015 v pražských kinech Atlas, Evald, Lucerna a MAT. Přehlídka, která probíhá již po deváté, nabízí i stále stejnou jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. Na programu jsou divácky oblíbené zahraniční i domácí tituly, dále jsou zastoupena životopisná dramata a také animované hity. Program naleznete na webech kin nebo pod společnou webovkou www.bestfilmfest.cz.

 

Ode dneška startuje přehlídka asijského filmu Filmasia. Zahájení 11. ročníku akce obstará restaurovaná verze legendárního filipínského filmu Čingischán. První tři dny festivalu, které budou patřit právě unikátní filipínské kolekci šesti filmů, která v Česku nebyla nikdy k vidění. Korejský program v druhé polovině festivalu je zaměřený na žánrovou kinematografii a zahrne také 6 filmů. Tři z nich patří na úplnou špičku návštěvnosti korejských filmů všech dob. Ve středu 9. prosince Filmasii zakončí film Vnitřní krása, jeden ze dvou letošních korejských snímků, které se natáčely v České republice. V hlavní mužské roli této love story se vystřídalo 123 herců. Více na webu www.filmasia.cz nebo na facebooku facebook/filmasia.prague

 

A pokud chcete zajít o víkendu do kina, tak se podívejte na aktuální recenze filmů:

 

Most špionů

 

Malý princ

black_mass_4

Black Mass: Špinavá hra

 

Victor Frankenstein

5709_PP_D001_00274_RV2

U moře

 

Sicario 

 

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

Přidat komentář

TOPlist