Sázka na nejistotu zabojuje zcela jistě o Oskary

   Sázka na nejistotu (The Big Short) je příběh čtyř outsiderů, kteří si spočítali, že světová ekonomika nemůže růst do nekonečna. Vsadili na jednu kartu, srazili banky na kolena a krutě se napakovali. Hrají je Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell a Ryan Gosling.

T

Ještě  v roce 2005 a později jste mohli v Americe dostat stoprocentní hypotéku na luxusní vilu s dvaceti ložnicemi a bazénem a nikdo se vás neptal, jestli ji dokážete a máte z čeho splácet. Excentrický finančník a fanoušek heavy metalu Michael Burry (Christian Bale) si uvědomil, že podobných riskantních hypoték je takové množství, že se mohou stát časovanou bombou, která dřív nebo později odpálí celou americkou ekonomiku.

T

Vyvinul proto důmyslný finanční nástroj, který mu měl přihrát obrovský balík peněz v případě, že hypoteční bublina praskne, a investoval do něj celé jmění. Sázka na nejistotu se jemu a třem podobným vizionářům vyplatila o tři roky později, kdy milióny Američanů přišly o střechy nad hlavou a o práci a navíc ze svých daní kryly ztráty nenažraných bank.

T

Na režijní sesli ostře sledovaného dramatu podle bestselleru Michaela Lewise usedl dost nevyzputatelný Adam McKay, který sice stojí za řadou skečů Saturday Night Live, ale natočil i několik veleúspěšných a z mého pohledu otřesných komedií, kterou jsem ani jednu nebyl schopen dokoukat. Zdá se ovšem, že Sázka na jistotu mu alespoň podle amerických kritiků umožnila vystoupit ze stínu komedií a natočit solidní drama s áčkovými herci. Do českých kin film vtrhne hned z kraje příštího roku!

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

Přidat komentář

TOPlist