Štědrodenní editorial

Milí čtenáři, rok se sešel s rokem a je tradicí, že během vánočního času vydáváme na Realfilmu editorial. Pochopitelně, že popáté bychom mohli omílat stejné fráze, ale to se na Realfilmu nikdy nepěstovalo, takže co jsme letos zvládli a co nás čeká a nemine?

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Při pohledu na statistiku návštěvnosti na Realfilm.cz je rok 2015 stabilní. Počet čtenářů je srovnatelně dobrý s loňským rokem, který byl rekordní, ale dnes už bych uspokojivě řekl, že jsme se stali už zaběhnutou alternativou na českém internetu k magazínům, které dělají děti zdarma PR comicsům od Marvelu na počítači od tatínka s maminkou. Což myslím jako nadsázku, samozřejmě:-) I když… Stále se snažíme mapovat kvalitní filmy, troufám si tvrdit, že jako jediné české médium cíleně mapujeme festivalovou scénu, Sundance, Cannes, Berlín, Tribeca, Cannes, Benátky z domácích pak samozřejmě Febiofest, Zlín, Karlovy Vary, nevykašlali jsme se ani na nezávislé a evropské filmaře, i když dnes objektivně nejsou v módě a věnujeme se i dokumentům, zvláště pak těm filmařským, které si publicitu bezesporu zaslouží.

Jindřicháč beseda

Letos jste mohli také navštěvovat v některých městech besedy o českém filmu, které pořádaly městské knihovny s naší knihou Slavná česká filmová klasika. Upřímně jsem z toho měl ze začátku docela vítr, ale objektivně se ukázalo, že tento projekt funguje a příští rok s ním pokračujeme, takže pokud o něj stojíte i ve vašem městě, tak kontaktujte svou knihovnu, kde akce ještě neproběhla nebo se v budoucnu nechystá. Akce se budou konat i v roce 2016 a to opět na jaře a na podzim, kdy je pro tento druh akcí nejlepší doba. Letošek beru jako takovou betaverzi, ale musím říct, že publikum bylo na všech místech naprosto fantastické a rekord v návštěvnosti, který máme 75 diváků považuji za neuvěřitelný. Tímto bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se na organizování besed jakoukoli formou podíleli, moc si toho vážím a doufám, že v budoucnu ještě určitě něco společně zorganizujeme. Všude to bylo moc fajn. A už se těším na novou sezónu!

Vynález zkázy

Edice o filmových klasikách se rozroste koncem února, začátkem března o třetí díl naší série o filmových klasikách, kde jsme se tentokrát zaměřili na českou animovanou tvorbu. Bude to rozhodně zajímavé čtení, protože jsme s pomocí výtvarníků, animátorů, hudebních skladatelů a lidí z tvůrčího procesu animovaných filmů dali dohromady, myslím, velmi působivý obraz českého animovaného filmu. Bude tam spousta informací, co jste určitě nevěděli, řada zajímavých životních příběhů, ale pochopitelně i spousta pohledů do zákulisí, jak máte na této řadě rádi. Musím říct, že jsme potěšeni předobjednávkami, takže děkujeme a uděláme s naším týmem vše, abychom doručili super knihu plnou zajímavých informací, kterou si budete rádi číst.

V příštím roce se také v kinech dočkáte filmu Bardi s velmi zajímavým obsazením a titulní písní uznávaného rockera Ivana Krále. U příležitosti uvedení bude pro fanoušky filmu k mání také elektronická kniha o zákulisí, která bude ke stažení zdarma, takže se těšte. Realfilm.cz je pochopitelně mediálním partnerem tohoto filmového projektu, takže se včas dozvíte veškeré informace o uvedení filmu.
Ještě do konce roku se na našem magazínu dočtete několik recenzí, které jsme na našem magazínu už zhlédli. Budou to filmy Perfektní den s Benicio Del Torem, Timem Robbinsem, Melanii Thiery a Olgou Kurylenko, Point Break a Už teď mi chybíš s Drew Barrymore a Toni Collete.

revenant

A co nás čeká v roce 2016 a na jaké tituly se nejvíce těšíme? Samozřejmě na tituly, o kterých informujeme v souvislosti s únorovými Oskary, takže ve velmi rychlém sledu nabídneme recenze na Joy, The Revenant, 8 hrozných a Sázka na nejistotu a myslím, že takhle silný začátek roku tu hodně dlouho nebyl. V úvodních týdnech nového roku nás pochopitelně čeká také Sundance a zejména Berlinale, odkud přineseme hodně zajímavé informace, ale o tom až přijde ten správný čas:-)

 

Rád bych na tomto místě, jako každý rok, poděkoval všem spolupracovníkům, přátelům a obchodním partnerům, kteří s Opravdovým filmovým prostorem spolupracují a přeji klidné Vánoce a krásný filmový rok 2016

Váš

 

Ondřej Slanina

Přidat komentář

TOPlist