Dokonalý šéf (2015)

UNTITLED JOHN WELLS PROJECT

Burnt, USA, režie: John Wells, scénář: Steven Knight, Michael Kalesniko, kamera: Adriano Goldman, střih: Nick Moore, hrají: Bradley Cooper, Daniel Brühl, Sienna Miller, Omar Sy, Emma Thomson, Uma Thurman, Alicia Vikander

 

101 minut, 2.35:1, ARRIRAW (3.4K), barevný, foto: Forum Film, Weinstein Company

 

Film:

 

Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, dvě michelinské hvězdy, skvělou restauraci oddané kolegy. Ale jaksi mu to stouplo do hlavy. Nevážil si toho a enormní výdělky roztočil v drogách na opulentních večírcích, chlastu a laciných štětkách. A tak si řekl dost. Zmizel. Beze slova. Zajel si na odvykačku a když se vrátil s úsměvem a slovy, že je čistej a v pohodě, byl dokonce natolik naivní, že očekával, že by to mohlo někoho zajímat. Ne nezajímalo.

UNTITLED JOHN WELLS PROJECT

Jenže Adam Jones dělal vždy věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři a úspěch. Jelikož je švorc, s ocasem mezi nohy přileze za svým bývalým zaměstnavatelem (Daniel Brühl), který provozuje luxusní hotel v centru Londýna a nabídne mu své šéfovské služby. Ten se zděšením odmítne, takže Adam spřádá intriky, aby už příště odmítnout nemohl. Když má svou restauraci pokusí se získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým.

BURNT

Film Dokonalý šéf kritici opatřili průměrnými recenzemi a u diváků si vedl jakž takž, takže nakonec zřejmě skončí v černých číslech, i když to bude doslova o prsa. To ale ponechme stranou, protože otázka zní, jaký je vlastně ten film? Shodou okolností s Johnem Wellsem jsem měl možnost se osobně potkat v Karlových Varech. Je to sympatický patron, který vymyslel pro televizi show Pohotovost a jako filmový režisér natočil třeba adaptaci divadelní hry Srpen v zemi indiánů, takže je to spíš tvůrce vážnějších věcí. V tom možná tkví nepochopení celého projektu. Tohle není žádná romance, ostatně v originále se film jmenuje Vyhoření a hlavní hrdina skutečně trpí syndromem vyhoření.

BURNT

Gordon Ramsey o tomto filmu prohlásil, že poměrně věrně zachycuje svět slavných šéfkuchařů. Za sebe mohu říct, že jeden můj známý michelinskou hvězdu má a vím od něj řadu zajímavých věcí ze zákulisí nejluxusnějších restaurací. Takže nepočítejte, že uvidíte hranou verzi oblíbené show Ano, šéfe, tenhle film je o něčem úplně jiném.

 

Tenhle film vás podle mě chytí pouze v tom případě, že se ztotožníte s hlavním hrdinou, pokud ho budete považovat za svini, tak nemá cenu abyste film po deseti minutách nevypnuli. Adam Jones zkrátka není typický jednorozměrný kladný hrdina, ale ani šablonovitý padouch. To se ale týká vícero postav ve filmu. Je docela osvěžující sledovat film s nenačrtnutými, ale celkem složitými charaktery a vnitřní motivací, která vypadá racionálně. Ono totiž trochu uniklo v překladu, že scénář napsal Steven Knight, brilantní scenárista, jeden z nejlepších v branži, který napsal třeba skvělé Východní přísliby nebo špičkovou scenáristickou orgii Locke s Tomem Hardym.

BURNT

Dokonalý šéf je zajímavý film z atraktivního prostředí, který netrpí žádnými viditelnými logickými lapsy a je výborně zahraný. Bradley Cooper (Pařba v Bangkoku, Všemocný, Americký sniper, The Words, Za borovicovým hájem) mě ve své roli naprosto přesvědčil a ve výraznějších vedlejších rolích, což se týká postav které hrají Daniel Brühl ( „Good Bye, Lenin„, „Bournovo ultimátum„, „Světová válka Z„), Sienna Miller (Americký sniper) a Omar Sy (Jurský svět, Nedotknutelní, Samba), má velmi zdatné sparringpartnery. Film nejlépe hodnotí demografická skupina 18-29 let a já si tenhle film klidně troufnu za RealFilm.cz doporučit ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

Přidat komentář

TOPlist