Hrozně nejistá dávka upoutávek

Tři kandidáti na Oskara a jeden francouzský thriller jsou velmi solidní bilance prvního víkendu roku 2016, takže pojdme na to!

hateful_eight

Harvey Weinstein se jako producent filmu Osm hrozných nechal slyšet, že jeho nejblbější nápad jako podnikatele loňského roku bylo nasadit Tarantinův western proti Star Wars. Jistě mu také nepřidá to, že nějaký kokot už Tarantinův film nahrál a vypustil na internet. Já si ale myslím, že na více než tříhodinový film natočený v 70 mm formátu jsou dosavadní výsledky skvělé a spíš bych to viděl, že by se měl Weinstein zamyslet, kde se stala chyba u jeho loňských průšvihů Dokonalý šéf, Carol a Macbeth, které i přes zjevnou kvalitu nedokázal na trhu prodat a které by měly z červených čísel vytáhnout právě kovbojové Russel s Jacksonem a dalšími, což znamená, že musí přidat ještě minimálně 30 milionů dolarů k potřebným 88 milionům, které podle mě hravě zvládne, a to bude úkol docela komplikovaný. Každopádně o kvalitách, eventuálně nekvalitách Tarantinova cinefilského opusu se přesvědčíme od čtvrtka, minimálně herci, scénář a originální hudba  Ennia Morriconeho jsou hodně velkým lákadlem.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Joy Davida O´ Russela je po hodně dlouhé době normální film v nabídce tuzemských kin o mladé ženě jdoucí za svým snem podle skutečné události. Jestliže se distributoři předhání jakou bizarní ujetost koupí nebo uvedou, včetně těch českých Padesátku a Vánoční kameňák nevyjímaje, pak film s kvalitními herci a dobrým scénářem je hodně vítaným šafránem. Film jsme v redakci již viděli, takže recenzi aktuálně publikujeme.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

T

Sázka na nejistotu je sice oskarový kandidát, ale jak si přečtete v další aktuální recenzi již za několik desítek hodin, má své trable a jeho účast ve výročních scénách má poněkud jiné důvody, než stoprocentní filmařské kvality. Projekt producenta Brada Pitta a režiséra Adama McKaye je o hypoteční bublině, která děsivě splaskla v roce 2008 a partě pošuků, co na tom chtěli vydělat.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Další premiérou je francouzský thriller Pan Bezchybný. Pětadvacetiletý Mathieu se touží stát respektovaným literárním autorem. Přes veškeré úsilí se mu ale zatím nepodařilo nic vydat a na živobytí si vydělává ve stěhovací agentuře. Jeho osud se změní v okamžiku, kdy náhodou najde rukopis nedávno zemřelého osamělého muže, který se rozhodne vydávat za svůj. Stává se vycházející hvězdou francouzské literární scény, ale očekávání ohledně jeho dalšího románu jsou čím dál tíživější. Mathieu se stále hlouběji zamotává do spirály podvodů a lží…

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Zkáza krásou bude zřejmě velmi navštěvovaný dokument. Natočila jej Helena Třeštíková a je o kontroverzní herečce Lídě Baarové. Co se dozvíme tentokrát?

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A do nového roku s horrorem. Do kin jde také snímek Les sebevrahů s vycházející hvězdičkou Natalií Dormer a fenoménu, který je poslední dobou nějak hodně populární.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden a pěkný start do Nového roku 2016!

Přidat komentář

TOPlist