Industry

Byly vyhlášeny nominace na Oskara a vzedmula se opět vlna jakési pseudokontroverze, Kreativní Evropa rozdělí do roku 2020 filmařům přes miliardu EUR a James Wan povolal na natáčení dvojky Conjuring raději exorcistu!

industry_main_bild

Je něco přes měsíc před Oskary, které bude letos přenášet dokonce i veřejnoprávní Česká televize a film a filmaři jsou opět v hledáčku světových médií. Při takové vlně zájmu je pak pochopitelně také nutné přijít s něčím, co by se týkalo také společnosti. Americká média hojně probírají nenominaci některých afroamerických tvůrců. Nejvýrazněji pak dopadá kritika na to, že mezi nominovanými chybí F. Gary Grey za Straight Outta Compton, Will Smith za film Concussion, za film Creed nedošlo na Ryana Cooglera a Michaela B. Jordana, Idris Elba byl přehlédnut v dramatu Beast of No Nation, který Akademie zcela ignorovala a zřejmě nejviditelnější je nenominace Samuela L. Jacksona za roli v Tarantinově opusu Osm hrozných.

 

Spíš je ovšem velkým překvapením, že mezi režiséry nikdo nenominoval Ridleyho Scotta a Stevena Spielberga, kteří objektivně natočili dva skvělé filmy, které v jejich kariéře patří k nejlepším. Inu, nominace budí vášně jako každý rok a pokud jste ještě nečetli všechny nominované, tak klikněte sem.

Kreativni-Evropa_logo

Kreativní Evropa je projekt určený na podporu kinematografie a kulturních a kreativních odvětví na období let 2014–2020. Cílem tohoto programu je vytvořit jednotný rámec pro financování projektů v oblasti scénických umění, výtvarného umění, filmu, televize, kulturního dědictví a videoher, maximálně využít synergii mezi různými sektory a zvýšit tak účinnost poskytované podpory. Program Kreativní Evropa se skládá ze dvou dílčích programů a mezioborové části. Dílčí program MEDIA, který už několik let plní svou funkci vznikl na podporu evropské kinematografie a audiovizuálního průmyslu a už teď víme, že z něj loni úspěšně žádali tvůrci z produkcí INFINITY Tomáše Hoffmana nebo mladá firma nutprodukce, která má za sebou úspěšný Hořící keř. Letos konečně znovu začne projekt bankovních záruk pro filmaře, který už se jednou zkoušel na filmu Báthory a skončil katastrofou. Tak snad podruhé to vyjde lépe a Česká republika se vymaní ze své pověsti banánistánu a bude směřovat na západ.

conjuring titulka

James Wan v roce 2013 vyděsil desítky milionů diváků špičkovým horrorem Conjuring a odstartoval celosvětovou mánii po paranormálních jevech. Už pár týdnů je v produkci avizovaná dvojka s tématem poltergeista, která bude mít opět velmi hustý příběh a atmosféru. Producenti už úspěšně vypouští zaručené zvěsti, jak si na místo natáčení pozvali kněze exorcistu a hlavně je na světě první trailer, takže směle na něj!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist