Narcos od Gaumontu a Netflixu má pořádnou šťávu

Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro a Paul Eckstein odjeli do Kolumbie, aby tam natočili životní dráhu zřejmě nejslavnějšího drogového bosse Pablo Escobara a po první odvysílané řadě můžeme říct, že se jim to zatraceně povedlo.

narcos_1

Pokud máte z amerických filmů pocit, že Pablo Escobar je lump a ultrapadouch, který vždy skončí napíchnutý na kůlu díky nějakému hrdinovi bez bázně a hany, tak se připravte ještě na jiný úhel pohledu. V Kolumbii je Pablo Escobar pro lidi ztělesněním ideálů Robina Hooda, ochránce chudých a bojovník proti americkému imperialismu.

 

Narcos je sice americká show, ale spíš by jí slušelo označení mezinárodní. Je natočená v angličtině a španělštině a vyrobil ji na klíč francouzský mediální koncern Gaumont pro největší VOD službu Netflix, která ji vysílá v zemích, kde je dostupná. Do zbytku ji prodává klasicky licenčními prodeji právě Gaumont. A ukazuje se, že tento obchodní model je nejen velmi schůdný, ale také velmi výhodný pro všechny zúčastněné.

 

Na režisérskou sesli prvních epizod byli přizváni zajímaví filmaři – vynikající brazilský režisér José Padilha, který má za sebou třeba špičkové filmy Elitní jednotka nebo vysokorozpočtový remake Robocopa, mexický kameraman a zajímavý televizní režisér Guillermo Navaro, Fernando Coimbra a Andi Baiz.

 

První série popisuje vzestup Pablo Escobara, politickou situaci v Kolumbii, rozšíření byznysu na Floridu a začátek honu amerických agentů DEA operujících v Kolumbii. Atmosféra by se dala krájet, nechybí hodně černý humor a zároveň velmi drsné obrazy ze zákulisí obchodu s drogami. V čele hereckého ansámblu v roli Pabla Escobara září neskutečný brazilský talent Wagner Moura (Elitní jednotka), který kvůli roli přibral 20 kilogramů a musel se naučit španělsky. Je sice pravda, že jeho řeč je mnohými rodilými mluvčími kritizována, ale to nemohu posoudit, protože jí nevládnu. V Americe právě zažívá svou pověstnou hodinu slávy, objevil se v Show Jimmyho Fallona a dnes je na titulní straně imdb.com.

 

Těžko říct do jaké míry jsou scény v Narcos přesné, ale natočené jsou naprosto výborně a s přehledem. V obrazové části je plno reálných záznamů a scénář obsahuje také mnoho momentů, které jsou tak přehnané, že prostě musí být reálné. Jak dostat důkazy ze soudní úschovy? Podplatíme úředníka, aby je vynesl? Ale ne, zaplatíme pár fanatiků a zapálíme celý soud. A takových věcí je tam celá řada a přitom to není tak podivně mdlé jako třeba česká Expozitura, která v rámci stejného žánru sklouzává neustále do přefabulované české komunální satiry rádoby investigativní žurnalistiky. Narcos získal na Zlatých globech 2 nominace za nejlepší dramatickou minisérii a nejlepšího herce v minisérii.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

Přidat komentář

TOPlist