Skvělý plán (2012)

dokonaly_plan_1

Un plain parfait, Francie 2012, režie: Pascal Chaumeil, scénář: Yoann Grump, Ariel Zeitoun, hudba: Klaus Badelt, střih: Dorian Rigaul Ansos, hrají: Diane Kruger, Dany Boon, Alice Pol, Robert Plagnol, Laure Calamy

 

104 minut, 2.35:1, 35 mm, barevný

 

Film:

Takže takhle to chodí v rodině sympatické Valerie (Laure Calamy). Rodinná tradice velí, že šťastný sňatek bývá až ten druhý a proto Isabelle již deset let otálí s vdavkami s mužem, jehož miluje od prvního okamžiku, kdy se setkali. Její sestra ale vymyslí plán, který přivede Isabelle (Diane Kruger) do cesty trochu praštěného redaktora (Dany Boon). A všechno je najednou jinak…

dokonaly_plan_2

 

Valerie trpí rozvodem se svým mužem a následnou osamělostí, kterou nedokáže ničím nahradit. Její sestřenice však vytáhne správný kalibr utěšování – příběh své sestry Isabelle. Ta se poddala rodinné tradici, podle níž je šťastné vždy až to druhé manželství. Když se tedy chce provdat za svou lásku, zubaře Pierra, musí nejdřív prožít jeden „nepovedený“ vztah. Podle sestry spočívá řešení v Dánsku, kde se může vdát a ihned rozvést. Plán selže, protože po internetu domluvený ženich se neobjeví.

dokonaly_Plan_3

V letadle se Isabelle seznámí s trochu potrhlým a samozřejmě single reportérem Jeanem-Yvesem (Dany Boon). Isabelle s ním odjede od Afriky, kde se za něj provdá při masajském obřadu. Netuší, že on dal mezitím jejich „sňatek“ v Paříži prohlásit za právoplatný a ona se tudíž nemůže provdat za Pierra. Snaží se po návratu do Francie sehnat svého nového „manžela“, aby jí podepsal rozvodové papíry. Když ho konečně najde a přesvědčí k podpisu, Jean-Yves zjistí, k čemu opravdu posloužil. Jakmile papíry podepíše, Isabelle už ví, že udělala chybu.

dokonaly_plan_4

Vždycky mě fascinuje, když někdo řekne, že romantické komedie nejsou odrazem reality. Nejsou. No, bóže. Specialista na tento žánr francouzský režisér Pascal Chaumel, který už bohužel není mezi živými, protože ho před pár měsíci udolal infarkt v časných 54 letech však tento žánr umí jako málokdo, o čemž svědčí miliony spokojených diváků po celém světě. Stojí totiž za dnes již kultovní peckou (K)lamač srdcí a nebo právě Skvělým plánem, který byste měli objevit. V distribuci se dá sehnat na plackách a nebo už v televizi.

dokonaly_plan_5

Film operoval se solidním rozpočtem 26 milionů euro a natáčel se na velmi zajímavých lokacích Moskva, Francie, Belgie nebo Keňa a v hlavních rolích má sympatickou dvojku krásnou německou internacionálku Diane Kruger (Speciální jednotka, Neznámý)) a výborného francouzského komika Danyho Boona (Vítejte u Ch´tisů), kteří se na plátně setkali už podruhé po snímku Šťastné a veselé. Skvělý plán je z ranku francouzských romantických komedií, jež mají k těm americkým přeci jen trochu dál a baví poněkud jiným způsobem.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Kritici filmu ve své době vyčetli, že mezi ústředním duem sice panuje velká dávka empatie, ale lásku to moc nepřipomíná. To je samozřejmě věc názoru, z mého pohledu mi tato výtka nepřijde relevantní a naopak mi ústřední duo přišlo úplně v pořádku. Samozřejmě jsme v žánru romantické komedie, takže kromě mileneckých starostí ústředního páru jsou ve hře komické vedlejší figury. Velmi mě pobavila zhrzená Valerie, jejíž tragika filmu dodává naopak potřebnou komiku. Komické situace mají pořádký drajv a vše velmi svižným tempem odsýpá ke svému konci. Střízlivá stopáž kolem 100 minut je naprosto adekvátní a myslím, že naopak o kvalitách filmu svědčí solidní komerční úspěch a divácké ceny z řady festivalů.

A věnujte pozornost naší zimní akci s Realfilmem, kdy si můžete za 250 korun koupit námi vydanou knihu Slavná světová filmová klasika podepsanou autorem, ke které dostanete ještě skvělý film z knihy na DVD! Více po kliknutí na obrázek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/ZIMA-Klasika-reklama.jpg

Přidat komentář

TOPlist