V.I.P. Výhled

Nový rok 2016 velmi příjemně překvapil množstvím kvalitních premiér a k tomu se hrají i zajímavé pecky z minulého měsíce, je tu opět recenzní rubrika pro ty, co neradi čtou.

Star-Wars-Force-Awakens-3

Star Wars: Síla se probouzí

 

Děj: Více než 30 let po událostech epizody The Return of Jedi (já byl v kině na Návrat Jediho, ale na obalu je Návrat Jediů) se dávají dohromady noví a staří hrdinové kultovní vesmírné ságy. Jejich misí je zabránit zničení planety, probudit Sílu a utkat se s temnou stranou Síly.

 

Verdikt: Jedna z nejúspěšnějších sérií filmového plátna zažila pořádnou finanční injekci od Disneyho, který s novým týmem tvůrců a režisérem J. J. Abramsem natočili solidní zábavu pro celou rodinu.

Dlouhometrážní recenze

T

Sázka na nejistotu

 

Děj: Skupina neortodoxních finančníků se rozhodne vsadit si proti americkému trhu s hypotékami, o kterém jsou přesvědčeni, že je to bublina. Výsledkem je největší ekonomická krize v dějinách bankovnictví.

 

Verdikt: Po invenční a zábavné půlhodině se režisérovi ani s ansámblem hvězd nepodaří udržet nastavenou laťku a sklouzne k moralitě, která ovšem neladí se zbytkem filmu a jen obtížně udrží divákovu pozornost.

Dlouhometrážní recenze

J

Joy

 

Děj: Rozvedená svobodná matka z dysfunkční rodiny povzbuzována svou láskyplnou babičkou se rozhodne vzít osud do svých rukou a s investicí od zámožné vdovy rozjet podnikání s domácími potřebami přes teleshopping.

 

Verdikt: Příjemný vánoční a zároveň motivační film podle skutečné události kombinuje drama s komedií a účinkují v něm současné největší hvězdy – Jennifer Lawrence, Robert De Niro nebo Bradley Cooper.

 Dlouhometrážní recenze

 

Už teď mi chybíš

 

Děj: Dvě kamarádky na život a na smrt jsou konfrontováni s náhlou změnou osudu, zatímco ta úspěšná a s rodinou onemocní rakovinou, ta svobodomyslná volnomyšlenkářka otěhotní.

 

Verdikt: Filmová verze rozhlasové hry, kterou natočila uznávaná režisérka s populárními herečkami Drew Barrymore a Toni Colette je určena dámskému publiku a ukazuje bez příkras velká témata současnosti – rakovinu prsu a umělé oplodnění.

Dlouhometrážní recenze

point_break_15_2

Bod zlomu

 

Děj: Po tragédii v adrenalinovém sportu se mladý sportovec Utah přidá k FBI a jeho první případ je odhalení organizované bandy zločinců se zálibou v extrémních sportech a konání dobra.

 

Verdikt: Ani ne remake, jako spíš znovu vyprávěný základní koncept infiltrace policajta mezi relativně kamarádský gang nepřináší v rámci příběhu nic nového, ale nadchne vynikající kamerou, úžasnou výpravou a dechberoucími výkony extrémních sportovců, kteří do toho šli naplno i s vidinou, že to může být jejich poslední kousek.

 Dlouhometrážní recenze

 

Perfektní den

 

Děj: Mashovsky laděný příběh z válkou stíhaného Balkánu představuje jeden šílený den mezi humanitárními pracovníky.

 

Verdikt: Velké překvapení nezávislého filmu roku 2015, kdy španělský režisér obohacený o životní zkušenost z dvou válečných konfliktů dal dohromady ansámbl světových herců Benicia Del Tora, Tima Robbinse, Melanie Thiery a Olgy Kurylenko a natočil film o vážných věcech s komediální nadsázkou, který si udrží divákovu pozornost od začátku do konce.

 Dlouhometrážní recenze

S

Milenci těch druhých

 

Děj: Když Harry potkal Sally roku 2015 je příběhem dvou kamarádů, kteří po letech zklamání v lásce zjišťují, že citové souznění je někdy více než cokoli jiného.

 

Verdikt: My jsme film v redakci viděli dva, tedy Ondra Slanina a naše třicetiletá spolupracovnice Sylva, která rozhodně nepatří mezi příznivce amerických komedií, ale spíš do kategorie náročného diváka. A u ní film naopak překvapivě bodoval, protože ocenila právě ty dialogy, které nazvala naprosto výstižné, včetně chování jednotlivých postav. Na čem jsme se ale oba shodli je tedy skutečnost, že se začátek filmu neúnosně vleče a zatímco mě už film chytit nedokázal, tak Sylva naopak řekla, že jí film začal naopak po natahované expozici bavit a nepustil jí až do samotného konce.

 Dlouhometrážní recenze

Cemetery_30

Láska z Khon Kaen

 

Děj: V improvizované thajské nemocnici pro vojáky v kómatu, kteří sloužili v Afghánistánu a jejím okolí se odehrává mysteriózní příběh ošetřovatelky a jejího tajemného pacienta, který tvrdí, že stav pacientů může mít něco společného s dávným pohřebištěm na místě dnešní nemocnice.

 

Verdikt: Láska z Khon Kaen je umělecký snímek, který je určen divákům klubových kin, jistě na něj nepůjdou diváci Vánočního Kameňáku a nikdo to samozřejmě ani neočekává. Za sebe říkám, že jsem v kině nic takového ještě neviděl.

Dlouhometrážní recenze

K

Krampus: Táhni k čertu

 

Děj: Rodinné setkání se promění v noční můru, když si dospívající chlapec po hádce s rodinou přeje, aby radši všechny jeho blízké odnesl čert a v ten moment se zatáhne obloha a však víte co:-)

 

Verdikt: Nadějný mladý režisér Dougherty natočil v tradici spielbergovských vánočních horrorů Gremlins zdařilou kombinaci satiry a horroru s příjemným obsazením a řadou neotřelých nápadů.

Dlouhometrážní recenze

maly_princ_4

Malý princ

Děj: V současnosti vyprávěný animovaný příběh slavné dětské knihy Malý princ.

 

Verdikt: Velkorysá animovaná adaptace Malého prince je protipólem amerického animovaného filmu, ve které nechybí humor a poučení ze slavné dětské knížky.

Dlouhometrážní recenze

S

Most špiónů

 

Děj: Filmová adaptace skutečného příběhu sestřeleného pilota nad ruským územím, o jehož osud zabojuje v nebezpečné misi americký právník ve spleti tajných služeb a bizarních pravidel Studené války.

 

Verdikt: Most špionů je špičkově odvedené filmařské řemeslo, je to bezesporu jeden z nejlepších filmů roku a promluví i do oskarových nominací a pokud máte tento žánr rádi, tak stojí za každou korunu vstupenky do kina.

Dlouhometrážní recenze

_

Viktor Frankenstein

 

Děj: Jiný pohled na známý příběh o Frankensteinovu monstru, tentokrát vyprávěný z pohledu chromého Igora.

 

Verdikt: Paul McGuigan natočil pár slušných filmů a z nějakého důvodu se poslední dobou moc nechytal. Nyní dostal k dispozici dva skvělé mladé herce, které zachraňují i momenty, které by slabší hráči potopili. Výborný je James McAvoy, který svou roli hraje přesně, jak to ladí k celkovému filmu. Celkově je to dobrá zábava, místy docela strašidelná a s řadou lahůdkových scén, ale nikdy se nedostane z kategorie guilty pleasure, tedy bavil jsem se, i když jsem se při tom trochu styděl. Velkým průšvihem je určitá schizofrenie v tom, zda se to má brát vážně nebo ne. Silně podprůměrné kritiky však nejsou úplně spravedlivé.

 Dlouhometrážní recenze

5709_PP_D001_00274_RV2

U moře

 

Děj: Manželská krize dvou superhvězd Brada Pitta a Angeliny Jolie v prostředí retro vintage hotelu ve stylu francouzských vztahových filmů šedesátých let.

 

Verdikt: Angelina Jolie už režírovala dva celovečeráky a oba dopadly slušně, jinak by už se tomu zřejmě nevěnovala. Film U moře je oproti předchozímu filmu Nezlomný pro mě o něco lepší. Zatímco Nezlomného jsem moc nepobíral díky odtažitosti charakterů, tak U moře jako komorní drama jí sedlo mnohem víc. Angelina Jolie říká, že je to experiment a jak se učí na experimentální tvorbě na FAMU pak každý experimentální filmař má své právo na omyl. Proto je to experiment. A vy máte nyní se možnost rozhodnout, zda jste ochotni na tento experiment jít, zkusit ho a zaplatit za něj. A to mi přijde docela fér.

Dlouhometrážní recenze

black_mass_4

Black Mass: Špinavá hra

 

Děj: Skutečný příběh gangstera Whiteyho Bulgera, který v Bostonu za pomoci FBI ovládl organizovaný zločin tím, že nechal pozavírat konkurenci a poslal na onen svět většinu svých protivníků.

 

Verdikt: Od Donnieho BrascaŠpinavé hře ušel Johnny Depp dlouhou cestu a myslím si, že v jeho letošních jednapadesáti letech se může dočkat konečně zadostiučinění, po kterém touží už od poloviny osmdesátých let, kdy likvidoval reklamu na billboardu se svojí tváří k seriálu Jump Street 21. A teď vážně nemám na mysli Oskara. Myslím skutečnost, že od tohoto filmu může být považován za skutečného charakterního vyzrálého dospělého herce, ne jen za zkoušeného podivína snažícího se dostat ze škatulky pěkného hocha.

Dlouhometrážní recenze

Comments are closed.

TOPlist