Zmrtvýchvstání (2015)

revenant_6

režie: Alejandro González Iñárritu, scénář: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith podle knižní předlohy Michaela Punke, kamera: Emmanuel Lubezki, hudba: Bryce Dessner, Carsten Nicolai, Ryuichi Sakamoto, hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter

156 minut, barevný

Film:

Jižní Dakota, 1823. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým indiánským synkem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují neustále nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Tento útok indiánů je ale přeci jen v něčem jiný. Je totiž naprosto nekompromisní a likvidační.

Lovci se daleko od své pevnosti ocitají v přímém ohrožení života a musí se po brutálním útoku rozhodnout pro racionální, přesto pro mnohé zoufalé řešení. Nechat svůj náklad drahocenných kožešin, vydat se náhradní cestou a spoléhat se na Glasse, kterému ne všichni věří. Jak by také mohli věřit málomluvnému podivínovi, jehož syn neumí mluvit jejich řečí a navíc mu v žilách koluje krev těch, kteří právě nemilosrdně vyvraždili většinu jejich obchodní skupiny.

revenant_7

Glass je však pod ochranou vedoucího výpravy (Domnhal Gleeson), který nenechává nikoho na pohybách, že mu bezmezně věří. Při snaze obstarat si něco k snědku na okamžik osamocený Glass zažije na vlastní kůži nejstrašnější hrůzu, když narazí na dvě hrající si medvíďata. Samice je samozřejmě nedaleko a ani tak zkušený lovec nezabrání střetu s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho.

Zdrcující medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava chápe, že jakékoli zdržení v pustině plné medvědů a indiánů ohrožuje všechny. Glasse se rozhodne chránit a ošetřovat jeho syn, společně s mladým idealistickým lovcem Jimem Bridgerem (Will Poulter) a po štědré finanční nabídce také zkušený lovec John Fitzgerald (Tom Hardy), který by si logicky rád odměnou za poslední službu pro Glasse vynahradil ušlý zisk po ztrátě kožešin.

revenant_8

Zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit dost odpornou záminkou, aby si zmírnil své svědomí. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a když se objeví Bridger, který má výčitky svědomí, dá mu pušku, ať ho dodělá, pokud mu vadí pohřbívat mrtvého. Slabý idealista následuje prchajícího Fitzgeralda, který mu ještě nakukal, že slyšel blížící se indiány, kteří je zabijí všechny.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist