Oskar 2016 živě na Realfilmu!

oscar-2015

2.33 – Dobré ráno, milí čtenáři. Zahajujeme přímý přenos. Co nás dnes čeká? Nejprve mrkněte zde na přehled nominací.  A jaká témata v letošním ročníku hýbají nominacemi na hlavní sošku? Téma odplaty v nehostinné pustině si zvolili tvůrci Revenantu – Zmrtvýchvstání, ekologii a stav planety je opět klíčem v sérii Šílený Max, téma dětského zneužívání v církvi si zvolili tvůrci dramatu Spotlight, vůli přežít na Marsu nabízí snímek Marťan, studenou válku v čerstvě rozděleném Berlíně drama Most špionů, hypoteční a finanční krizi Sázka na nejistotu, únos je tématem dramatu Room a irské imigranty v padesátých letech řeší drama Brooklyn.

2:40Chris Rock v úvodním monologu žertuje o rasové nesnášenlivosti a v rámci stand up podává svůj tradiční výkon. řada je ovšem už dost ohraných. Zdařilý šleh je o herci Paulu Giamattim, který má údajně největší rozsah, ve filmu 12 let otrokem, kde bičoval Lupitu N´Yongo a nyní se kamarádí s černochy ve Straight Outta Compton.

2:46 – Uděluje se cena za nejlepší původní scénář, kterou předávají Emily Blunt a Charlize Theron. Cenu přebírá film Spotlight.

2:51 – Adaptovaný scénář předávají Ryan Gosling a Russel Crowe. Společně žertují na téma adaptace scnářů a Ryan Gosling vše utne tím, že oba mají Oskara, tak se nemusí hádat. Již za pár měsíců společně účinkují v nové buddy komedii Shanea Blacka, která vypadá hodně slušně. A Oskara získává hodně přeceněná tragikomedie Sázka na nejistotu.

2.58 – A je tu oblíbená koláž vstupování do filmů. Whoopi Goldberg vstupuje do filmu Joy a mluví o černoších a mopu, místo medvěda rasí v Revenantu Leonarda Di Capria Chris Rock, Tracy Morgan hraje Dánskou dívku, Chris Rock hraje černého astronauta v Marťanovi.

3:01 – Sarah Silverman uvádí první nominovanou píseň z bondovky Spectre a má stand-up na téma James Bond a ženy. Trochu tenhle humor nestíhám. Ostatně celý večer je spíš z poněkud slabšího ranku, co se týče vtipů.

danska_divka_7

3:10 – Nejlepší herečku ve vedlejší roli předává J. K. Simmons. A tohle je opravdu příjemné překvapení. Oskara získává švédská krasavice Alicia Vikander za Dánskou dívku. Loni tato půvabná herečka excelovala také ve skvělém sci-fi Ex machina, kde byla rovněž skvělá, takže zlatý rytíř je jistě oprávněný.

3:18Cate Blanchett předává Oskara za nejlepší kostýmy. Oskara získává Mad Max. Docela nechápu přehlédnutí skvělých kostýmů Daleko od hlučícího davu, ale může být. Kreativita v kostýmech však v Namíbii natáčené filmové zběsilosti byla jistě značná a nebyly to kostýmy, co se na filmu tak úplně nepovedlo.

Mad-Max

3:22 – Filmovou výpravu letos opanovali tvůrci Mad Maxu.

3:25 – Oskary pro maskéry a vlásenkáře získává Mad Max.

3:35 – Oskara za nejlepší kameru předává Michael B. Jordan a Rachel McAdams. Letos je to skutečně souboj těžkých vah. Potřetí v řadě Oskara dostává skvělý Emmanuel Lubezki! Tedy film Revenant – Zmrtvýchvstání. Jen dodávám, že Lubezki po dohodě film nesvítil umělými reflektory a světly.

3:40 – Oskara za nejlepší střih si odnáší manželka George Millera za film Mad Max. Film stříhala 3 roky!

3:42 – Hodně vtipná minutka černé historie představila slovy Angely Basset skvělého herce z filmů Nepřítel státu, Příběh žraloka, kterým je samozřejmě Jack Black. Parodie na nepřítomnost bojkotujícího Willa Smithe se tak celkem vydařila.

3:48 – Předává se Oskar za zvuk (sound editing), kterého získává film Mad Max.

3:51 – Cenu za zvukový mix získává opět Mad Max.

em5

3:56 – Oskara za nejlepší vizuální efekty získává překvapivě v záplavě drahých spektáklů sci-fi Ex Machina. Gratulujeme do britského DNA!

4:07 – Předává se Oskar za nejlepší krátký animovaný film, který předávají animovaní Mimoňové.  Vyhrává chilský snímek Historia de un oso (Medvědí příběh) – režie Gabriel Osorio Vargas. První Oskar pro Chile!

4:10 – Letos je Oskar ve znamení té největší komerce, ceny předávají animované postavičky a herci z filmů od Marvelu a hlavně od Disneyho.

4:11 – Oskara dostává animovaný film V hlavě od Pixaru, kterého předávají kovboj Woody a Buzz rakeťák, kteří jsou rovněž od Pixaru. Dnes vše samozřejmě spadá pod zábavní koncern Disney.

4:28 – Humorné vložky se střídají v délce a kvalitě a zatím příliš důvodu k zábavě není. Letos se Oskary berou zkrátka hodně vážně. Předává se Oskar za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a předává ho Patricia Arquette. Oskara získává Mark Rylance za Most špionů. Možná nevíte, že původně měl jeho roli hrát německý herec z Životů těch druhých Ulrich Mühe, který ovšem před začátkem natáčení zemřel. Hodně lidí drželo palce Sylvesteru Stallonovi, který měl letos již svou druhou nominaci.

 4:39 – A Girl in the River: The Price of Forgiveness (Dívka v řece: Cena za odpuštění) – režie Šarmín Obaid-Činoj, to je americko pákistánský krátkometrážní dokument, který vyhrál dalšího Oskara.

amy_3

4:41 – A celovečerní dokument roku se podle Americké filmové akademie stává nepolitický dokument Amy!

4:56 – Začíná dojemná píseň se sestřihem osobností, které nás letos opustily český top kameraman Miroslav Ondříček, Christopher Lee, Robert Loggia, Omar Sharif, režisér Ettore Scola, Alan Rickman, šéf studia zodpovědného za Kmotra Kirk Kerkorian, kameraman Indiana Jonese Douglas Slocombe,Vilmos Zsigmond,  skladatel James Horner nebo David Bowie.

 5:04 – Oskara za nejlepší krátkometrážní film získává  Stutterer (Koktal) – režie Benjamin Cleary

Son of Saul-3

5:08 – Překvapení se nekoná, nejlepší cizojazyčný film je Saulův syn! Gratulace do Maďarska.

5:11 – Lady Gaga zpívá u piána píseň z dokumentu o studentkách sexuálně napadených na amerických vysokých školách. A stejně jako loni má standing ovation.

5:16 – Ceremoniál se opět nafukuje. Podle původního plánu měl skončit za 13 minut, ale ještě neznáme vůbec hlavní kategorie. Reklam je ale opravdu požehnaně. Loni se skončilo v 6:06, tak uvidíme. Stále neznáme herce, režiséra ani nejlepší film.

5:20 – V kategorii nejlepší hudba je opravdu souboj těžké váhy. A je to tady Ennio Morricone! V 87 letech první Oskar, nádhera. Pokud jste to nezaregistrovali, což nevěříme, hudbu nahrával v Praze s českými muzikanty.

5:26 – Oskar za nejlepší píseň jde do rukou tvůrců Bondovky Spectre a hlavně zpěváka Sama Smithe. Ten otevřeně přiznává již několik let, že je gay a svou cenu věnuje LBGT komunitě. Mimochodem stejně tak udělala na tiskovce po Oskarech i Alicia Vikander.

inaritu

5:36 – Velmi očekávaná kategorie nejlepší režie je tu. Do nominací se nakonec nedostali ani Steven Spielberg a dokonce ani Ridley Scott. A je to double. nejlepší režii dostává Alejandro Gonzáles Iňáritu. Gratulujeme! Film Zmrtvýchvstání, pro doplnění.

5:40 – Tak to je naprosto šílené. Reklamy se na konci dokonce stupňují. V celém večeru je 16 reklamních bloků!

5.44 – Eddie Redmayne jde předávat cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli. Oskara získává Brie Larson za drama Room, tak tomu říkáme průlomový večer. Mladá herečka se tak stává velkou hvězdou večera a poráží své slavné kolegyně – Cate Blanchett, Jennifer Lawrence, Charlotte Rampling a Saoirse Ronan.

5:50 – Poslední reklamní blok.

revenant

5:51Juliane Moore bude předávat Oskara pro nejlepšího herce. No, zasloužili by si ho všichni. Ale vítěz může být jenom jeden. A má ho. Napošesté. Leonardo Di Caprio za Zmrtvýchvstání! A přichází standing ovation.

spotlight

5:58 – Cenu za nejlepší film předá gentleman Morgan Freeman. Cenu za nejlepší film dostává drama Spotlight. Film, který odmítla všechna velká studia a vznikl mezi soukromými investory jde po skutečném případu novináře odhalujícím skrývání problémů v katolické církvi se zneužíváním dětí. Producent filmu Steve Golin, tak zažívá velkou noc, protože kromě Spotlightu stojí i za filmem Zmrtvýchvstání.

6:02 – Milí čtenáři přejeme vám úspěšný vstup do nového týdne a nenechte si ujít nominované filmy, letošní kvalita byla skutečně mimořádná.

 

 

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

E-book
http://knihy.idnes.cz/slavna-svetova-filmova-klasika.html

 

1 komentář

Přidat komentář

TOPlist