V.I.P. Výhled

Opět se nám sešla celá řada premiér, takže směle na oblíbenou rubriku určenou všem, co neradi čtou dlouhé recenze na filmy Deadpool, Saulův syn, Rodinný film, Dánská dívka.

danska_divka_7

Dánská dívka

 

Děj: Dánský krajinář se postupem času postupně stále více dostává k přesvědčení, že je žena uvězněná v mužském těle.

 

Verdikt: Nový snímek oskarového režiséra Toma Hoopera stojí na výborné výtvarné stránce, zajímavém příběhu a skvělých hereckých výkonech Eddieho Redmaynea a Alicie Vikander.

 Dlouhometrážní recenze

 

Deadpool

 

Děj: Sprostý comicsový hrdina zřejmě něco řeší…

 

Verdikt: Má cenu ztrácet čas s něčím, co si neudrží divákovu pozornost déle než 20 minut? Já myslím, že ne. Dementní film určený nejméně náročnému publiku a zejména vzdorovitým pubescentům. Slovy hlavního hrdiny, sračka roku. Mými slovy, jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy rozkoukal a nedokoukal.

son ofsaul-3

Saulův syn

 

Děj: Hlavní hrdina pracující na konci války ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi nalezne svou jedinou spásu v pokusu pochovat dítě se všemi poctami jako lidskou bytost a ne jako odpad.

 

Verdikt: Strhující maďarské drama natočené formálně velmi zajímavým způsobem je vyprávěno z pohledu hlavního hrdiny a všechny festivalové pocty si opravdu zaslouží.

 

Dlouhometrážní recenze

Rodinny_film_2

Rodinný film

 

Děj: Rodiče odjedou na výlet do ciziny a doma nechají své nezaopatřené ratolesti, které se rozhodnou zjistit bariéry světa. Pochopitelně, že dojde ke konfliktům.

 

Verdikt: Letos snad první český film s dobrými recenzemi je dílem režiséra Olma Olmerzu a stojí zejména na solidních hereckých výkonech. Scénář však občas trpí logickými lapsy, ale celkově se jedná o nadprůměr.

 

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist