Nebojácný Leonardo DiCaprio

Škarohlídi říkají, že Oskara by si zasloužila spíš medvědice, než Leonardo DiCaprio, který se ve filmu Zmrtvýchvstání podle mnohých kritiků jen plazí a úpí. Dnes ho rádi zařazujeme do naší vybrané společnosti herců, jež mají profil na RealFilmu.

the-great-gatsby-leonardo-dicaprio-jay-gatsby-1

Když se člověk narodí v Hollywoodu tak by mohlo leckoho napadnout, že zřejmě půjde pracovat k filmu. Malý Leonardo byl synem tvůrce celkem kultovních komiksů, což je docela zajímavé, když vlastně v žádném velkorysém komiksu dosud nehrál. Už jako malý chlapec se objevoval v reklamách a vzdělávacích programech a svého prvního hereckého agenta měl už kolem deseti let věku! Ten mu doporučil, aby se přejmenoval na Lennyho Williamse, aby se lépe zapsal do paměti diváků. Díky tomu hrál pidiroličky v televizních seriálech a dostal se i ke své filmové roli v horroru Critters 3. Jméno si ale naštěstí vrátil!  Psal se rok 1991 a Leonardovi bylo sladkých 16 let.

cozeregilbertagrapea1

Koho by napadlo, že již o dva roky později půjde do kin snímek režiséra Lasse Halströma Co žere Gilberta Grapea (1993). Tento malý vybroušený diamant světového filmu se udál díky souhře okolností, které bych se zdráhal nazvat šťastnými. Jméno Rivera Phoenixe mladším čtenářům asi nic moc neřekne, tedy pouze pokud si nevybaví mladého skauta ze začátku filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava. River Phoenix byl považován za největší hvězdu své generace a jeho život předčasně vyprchal po předávkování drogami na jednom divokém večírku, kde se potkali také Johnny Depp a Keanu Reeves. Pro oba pány dodnes traumatická zkušenost, kterou většinou přechází s no comment na rtech znamenala zejména pro prvně jmenovaného vstup do zajímavých projektů a k režisérům, o kterých si do té doby mohl zatím snít.

Gilbert Grape (Johnny Depp) je dospívající kluk, který žije s mentálně retardovaným bráchou (Leonardo Di Caprio) a obludně obézní matkou, která už léta nevychází z domu. Když se zamiluje do nové sousedky začne trochu zanedbávat svého bratra, což vede k řadě děsivých momentů, ale které dospívání je snadné.

Co žere Gilberta Grapea je průlomový snímek v kariéře začínajícího chlapíka jménem Leonardo Di Caprio. Ten se již ve stejném roce dostal na plátna po boku Roberta De Nira, kde měl slušný úspěch u hledačů talentů a byla mu nabídnuta kopa peněz, aby si zahrál v jistém filmu u Disneyho, který dnes z loajality ke kolegům nezmiňuje. Místo toho si zvolil roli mentálně zaostalého bratra Gilberta Grapea a už tenkrát všem vyrazil dech. Lasse Halström mu tehdy řekl, že si je jistý, že zahraje cokoli bude chtít. Nominace na Oskara pro Di Capria byla bezpochyby zasloužená a tento snímek si určitě nenechte ujít, pokud jej neznáte.

Zde bych se měl pozastavit nad osobou Roberta De Nira. Leonardo Di Caprio se objevil na konkurzu k filmu This Boy´s Life, společně s dosud nerozlučným kámošem Tobeym Maguirem. Tobeyho filmaři vypoklonkovali a Leonardo DiCaprio, který ho šel vlastně jenom doprovodit roli dostal. V oblíbené historce, kterou Di Caprio dává k dobru chtěl na legendárního herce tak zapůsobit, že na něj zblízka zaječel. Robert De Niro na něj chvíli upřeně zíral, byl úplně zticha a pak zamumlal:“To bylo dobrý“. Kdo mohl tušit, že právě DiCaprio se stane o několik let později kmenovým hercem Martina Scorseseho a vystřídá v hlavních úlohách právě Roberta DeNira.

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist