Bella a Sebastián 2: Dobrodružství pokračuje (2015)

Belle et Sébastien, l'aventure continu..., copyright: Eric Travers

Belle et Sébastien, l’aventure continu…, copyright: Eric Travers

Belle et Sébastien, l’aventure continue, Francie, režie: Christian Duguay, scénář: Juliette Sales a Fabien Suarez podle románu Cécile Aubry, hudba: Armand Amar, kamera: Christophe Graillot, střih: Olivier Gajan, hrají: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Margaux Chatelier, Thierry Neuvic, Urbain Cancelier

99 minut, SONY CineAlta, český dabing

Film:

Chlapec Sebastián a jeho velký horský pes Bella, které milují už čtyři generace čtenářů a diváků, se po dvou letech vrací na plátna kin s novým příběhem. Spolu s nimi se vrací hlavní postavy a tváře, v důležité roli se znovu představí nádherné divoké svahy savojských Alp a přibude i jedno tajemství.

Je září 1945 a všichni obyvatelé horské vesničky v Savojských Alpách jsou samozřejmě nadšeni, že skončila válka. Sebastián (Felix Bossuet) opět trochu povyrostl a stal se z něj desetiletý chlapec. Společně s divokou psí kamarádkou Bellou netrpělivě čeká, až se vrátí Angelina, která pro něj vždy byla jako druhá matka. Jenže místo ní dorazí do Saint Martin strašlivá zpráva: Letadlo, kterým cestovala, se zřítilo v hlubokém lese, kde vypukl obrovský požár a všichni ji považují za mrtvou. César (Tchéky Karyo – Speciální jednotka, Brutální Nikita) se však nechce s její ztrátou jen tak smířit a když si ověří, že nebylo nalezeno její tělo, chce jednat.…

Belle et Sébastien, l'aventure continu..., copyright: Eric Travers

Belle et Sébastien, l’aventure continu…, copyright: Eric Travers

Sebastiánův sveřepý děda totiž ví o někom, kdo by jemu a Sebastiánovi mohl pomoci Angelinu najít – místní nerudný pilot, který je dost dobře možná…ale počkejte si do kina. Chlapec a jeho velký horský pes budou muset překonat řadu patálií a několik těžkých zkoušek a čelit tajemství, které navždy změní Sebastiánův život. Velké dobrodružství Belly a Sebastiána pokračuje.

Na Bellu a Sebastiána jsme se v redakci vypravili spíš náhodou, a to spíš zejména kvůli tomu, že se jedná o nové zpracování slavné předlohy a první díl byl divácký megahit. O to víc mě pak překvapilo, že snímek režíroval kanadský režisér Christian Duguay, kterého jsem osobně potkal jako sedmnáctiletý hoch, když jsem se byl v přestrojení za novináře podívat na natáčení Johanky z Arku natáčené v Kutné Hoře. Vzpomínám si, jak jsem tenkrát i přes nezájem českého štábu šel sdělit kameramanovi, že ta socha Masaryka před Vlašským dvorem rozhodně není z 15. století a na to konto mě pak pozvali do cateringu pro štáb.

Belle et Sébastien, l'aventure continu..., copyright: Eric Travers

Belle et Sébastien, l’aventure continu…, copyright: Eric Travers

Verze Christiana Duguaye byla nakonec úspěšnější, než ta Luca Bessona, probojovala se do prestižních televizních cen Emmy a sám režisér pak natočil hodně slušný thriller Hon na šakala. Jeho příklon k dětské tvorbě ovšem neznamená, že by snad zapomněl na říznou akci a dynamickou režii akčních a dobrodružných filmů, naopak. Bella a Sebastián totiž od počátku je totiž skutečně svižnou podívanou a i bez dívání na hodinky uběhnou jako voda v krásném prostředí Savojských Alp.

Jsme samozřejmě v bezpečném prostoru dětského filmu, takže na skutečné konflikty není místo a řada motivů je záměrně zjednodušených, ale to rozhodně nebrání k tomu si film pořádně užít. Tvůrci také řádně využili plemeno Pyrenejského horského psa, takže ve filmu hraje Bellu hned čtveřice různých hafanů – Bear, Fort, Fripon a Garfield, který hrál Bellu v jedničce. A pokud si oblíbíte pasteveckého psa Bellu, tak máte pro návštěvu kina ještě jeden důvod, z každé prodané vstupenky půjde totiž jedna koruna na nadační fon Pes v nouzi.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Přidat komentář

TOPlist