Z pokračování Sněhurky a lovce zmizela Sněhurka, ale málokomu to vadí

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a jelikož první díl vydělal jmění a režisér s hlavní hvězdou Kristen Stewart se spustili, z čehož byl jeden rozvod a jeden rozchod, dostal zlobivý režisér šáteček na rozloučenou.

Lovec_1

Před čtyřmi lety se v kinech chytla velmi slušná akční fantasy Sněhurka s úchvatnou Charlize Theron v hlavní záporné roli zlé Ravenny a byla to právě ona a úžasné kostýmy (článek o kostýmech zde), které tuhle podívanou vytáhly do solidního nadprůměru.

 

Je tedy logické, že druhý díl by rád navázal na velkolepý úspěch, a to navzdory tomu, že zlá mrcha pochopitelně v jedničce natáhla bačkory. Tvůrci si ale vrásky z takových pitomostí jako smrt hlavních hrdinů dávno vrásky nedělají, takže nás zavedou do děje předcházejícím událostem jedničky.

H

Je to už dávno co měl lovec zavést nejkrásnější dívku v zemi do lesa a tam ji zabít. Místo toho ji zachránil a stal se legendou. I proto se stal lovec Erik ze Sněhurky hrdinou svého vlastního filmu, výpravného fantasy dobrodružství, ve kterém se bude muset vypořádat se dvěma mocnými královnami a jednou kráskou, která nejde pro ránu daleko.

V hvězdně obsazeném filmu se sešla ještě silnější sestava Chris Hemsworth, Charlize Theron, Jessica Chastain a Emily Blunt.

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky.

Lovec_3

Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzelného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá?

Představitele lovce Erika Chrise Hemswortha návrat do pohádkového světa nadchnul především proto, že se měl druhý díl odehrávat v mnohem odlehčenější atmosféře. „Sněhurka a lovec byl skvělý film, ale byl možná až moc vážný a ponurý. Mně víc vyhovují odlehčenější příběhy opepřené humorem a přesně tím se lovec od svého předchůdce odlišuje,“ říká Chris Hemsworth. V zámoří se film už hraje a divákům se snímek docela líbí, tak se příští týden nechme překvapit.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Režie: Cedric-Nicolas Troyan

Scénář: Evan Spilitopolus, Craig Mazin

Kamera: Phedon Papamichel

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Chris Hemsworth, Charlize Theron, Jessica Chastain, Emily Blunt, Sam Claflin, Nick Frost

Přidat komentář

TOPlist