V.I.P. Výhled

Po delší pauze je tady rubrika krátkých recenzí pro všechny, které nebaví číst.

Ben Hur (1959)

Ben Hur

Děj: Obnovená premiéra klasického filmu vyznamenaného 11 oskary a neutuchající diváckou přízní. udea, počátek našeho letopočtu. Juda Ben Hur (Charleton Heston) je díky nešťastné náhodě odsouzen za domnělý atentát na vysokého římského úředníka. Je potrestán a vyslán na galeje. Loď, kde si odpykává svůj trest je přepadena piráty a Ben Hur projeví svůj charakter, když zachrání římského senátora Quinta Area. Ten ho přijme za adoptivního syna. Po čase se vrací do Judey, aby pátral po své matce a sestře a Messalovi, který byl zodpovědný za jeho trest. Ve stejné době však v jeho rodné zemi působí Ježíš Kristus.

Verdikt: Zkrátka plný počet hvězd, procent, prostě všeho.

Dlouhometrážní recenze

sousedi2II

Sousedi 2

 

Děj: Volné pokračování komedie o mladém manželském páru, který trpí hlučnými večírky v sousedním domě, které organizují studentská bratrstva, nyní sesterstva.

 

Verdikt: Sousedi 2 je oddychovka, která je samozřejmě naprosto ujetá bláznivá komedie a užijete si jí tím víc, čím zkouřenější u toho budete, protože takovýhle film nikdo nezkouřený nenapsal a po pravdě řečeno po úvodní scéně pochopíte, že psát ani nemohl. Všechno to klasicky docela funguje až na okamžiky, kdy se autoři snaží o jakési poselství, které se tam moc nehodí.

Dlouhometrážní recenze

Ani_ve_snu_40

Ani ve snu!

 

Děj: Dospívající dívka zapálená do parkouru propadá své první lásce, která je spíš snová než skutečná a připravuje se s partou na velký den, kdy chtějí nahrát video, se kterým by odjeli na velké setkání parkouristů.

 

Verdikt: Film je natočený jednoznačně na velké plátno, záběry jsou už od úvodních scén na horách koncipovány do velkých celků a filmaři prodají jak Slovenské Tatry, tak pražská industriální zákoutí, Vltavskou nebo mořské pobřeži v Bretagni. Díky způsobu vyprávění a scénáři si myslím, že ten film bude srozumitelný evropskému publiku, protože Ani ve snu! neoperuje s limitovanými českými reáliemi, ale pracuje s obecnými pravdami, které jsou srozumitelné jak u nás tak v Evropě.

Dlouhometrážní recenze

Boj_05

Boj

 

Děj: Vojenský důstojník Claus (Pilou Asbæk) je velitel dánské armádní jednotky operující v Afghánistánu proti Talibánu, zatímco jeho žena Maria (Tuva Novotny) se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o tři děti. Jednoho dne Clause požádá o pomoc místní rodina, která chce ochránit před Talibanem.

 

Verdikt: Boj je přesně ta filmová událost, která podle mého soudu naláká do kina stejné publikum jako na Velkou nádheru nebo Mládí. Je to publikum, které do kina třeba tak často nechodí, ale na dobrý a kvalitní evropský film se nalákat nechá. Trošku škoda, že se těch akcí sešlo nyní tolik.

Dlouhometrážní recenze

carol_1

Carol

 

Děj: 50. léta. USA. Dobře situovaná a vždy distingovaně elegantní dáma Carol (Cate Blanchett) se v obchodním domě seznámí s mladou prodavačkou (Rooney Mara). Banální setkání a rozdíl ve společenském postavení obou žen ale najednou neexistují, obě jsou překvapeny okamžitou vzájemnou náklonností. Nevinnost prvního setkání brzy mizí a jejich vztah se rozhoří do spalujícího mileneckého poměru.

 

Verdikt: Carol se stejně jako Daleko do nebe může někomu jevit jako možná příliš volně plynoucí, pro někoho snad až rozvláčné, pro mnohé bude opět v mnoha ohledech absolutně nepochopitelné, ale ten film je povedený. A ohledně konce jsme se v redakci s kolegyní Sylvou neshodli. Zatímco pro mě je konec naprosto jasný, její ženská interpretace byla zase naprosto jasná pro ní. Dlužno dodat, že její názor byl o 180° jinde, než ten můj, chlapský.

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist