Editorial o animované klasice a jak půjde RealFilm do světa

Pomalu se blíží letní sezóna, která tradičně patří k těm méně hektickým měsícům v rámci informování ze světa filmu, protože v podstatě nás v Čechách čekají tradičně jen dvě větší filmové akce, ale letos v létě RealFilm zahálet rozhodně nebude.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Už nějakou dobu avizujeme třetí díl naší knižní řady o filmových klasikách. Kniha je po jazykových korekturách milé kolegyně Aleny Vodákové a po prvním grafickém zlomu a rozšíření textu o další exkluzivní materiály jí dokončuje pan grafik Milan Hladký.  Podmínkou samozřejmě je, aby byla kniha podobná těm předchozím, na druhou stranu jsme vyslyšeli připomínky od vás čtenářů, takže třetí díl bude mít větší písmo, ale opět dostanete to, co máte rádi a co z naší knižní série udělalo populární filmovou edici.

Vynález zkázy

U animované klasiky, vzhledem k absenci podobného titulu jsme se navíc pustili i do rejstříku animovaných tvůrců, což byl docela oříšek, ale o to informačně zajímavější kniha bude. Kniha bude mít podobně jako Slavná česká filmová klasika také úvodní stať, která se ale naprosto odlišuje. Dočtete se v ní způsob financování tvorby, medailony hlavních tvůrců, o festivalech animovaného filmu, o praktickách tajných služeb i třeba nejlepších dabérech. Rozhodně se tedy je na co těšit a už teď v redakci evidujeme několik stovek předobjednávek, takže chceme přijít se skvělým výsledkem.

 

Máme také velkou radost, že se nám podařilo náš projekt dostat i za hranice, což bylo vzhledem k tématu nabíledni. V současnosti se už tedy dojednávají akce v Německu, kde budou probíhat filmové projekce a besedy ke knize, kterou budeme překládat rovněž do němčiny. Nemusíte se ale bát, že bychom na Česko zanevřeli, takže se včas dozvíte i o akcích u nás.

casino_2

Je docela zajímavé sledovat, co vás čtenáře Realfilmu zajímá. Náš magazín je tradičně silný s nedělní rubrikou Retro a legendy, která je vlajkovou lodí našeho magazínu a tradičně silné jsou i pondělní upoutávky. Naši kolegové v českých vodách filmových magazínů se vrhají i do různých videoblogů, které nás ale na RealFilmu neoslovují, protože kvalitativně nejsou dobré a je na nich často vidět, že ne každý kdo dobře píše, může také mluvit. Začneme ale připravovat podcast RealFilmu, který by vycházel v rámci rubriky industry, která by se objevovala každou středu, kde byste se dozvěděli vše podstatné ze světa filmu. Uvidíme tedy, jak se tento projekt chytne. O spuštění se včas dozvíte. Plánujeme i vedlejší projekt podcastu v angličtině, který ale na Česko příliš necílíme.

 midnight_in_paris_bild_01

   Ohledně filmových akcí. Pokud si chcete udělat výlet do Říčan u Prahy, tak starosta města Vladimír Kořen inicioval filmový festival, kterému přípravná komise dala název Říčanské filmaŘení. Nultý zkušební ročník proběhne již příští sobotu 18. 6. od 18 hodin v areálu Olivovny a vstupné je zdarma! Promítat se budou filmy Půlnoc v Paříži, Mikulášovy patálie a pětice krátkometrážních snímků nominovaných na Oskara, vystoupí také divadlo pro děti a jazzová skupina Jazzmazec. Komorní letní festival potěší jistě všechny příznivce kvalitních světových filmů. Mrkněte na facebook Říčanské filmaření.

 

O tradičních festivalech v Karlových Varech a Letní filmové škole se na našich stránkách rozhodně také něco podstatného dozvíte, ale v létě se po Berlinale a Cannes zaměříme především na festival v Benátkách, protože vidíme, že vás tyto velké festivaly opravdu zajímají.

 

Užívejte léto a zůstaňte naladěni na filmovou notu RealFilm.cz

 

Váš Ondřej Slanina

 

šéfredaktor

Přidat komentář

TOPlist