V.I.P. Výhled

Je tady další vydání oblíbené rubriky pro ty, co nechtějí číst recenze.

správní_chlapi_5

Správní chlapi

Děj: Dvojice nesourodých soukromých oček (Russel Crowe a Ryan Gosling) vyšetřují podezřelé okolnosti kolem smrti a zmizení pornoherečky v 70. letech.

Verdikt: Novináři z premiérových promítání v Cannes napsali, že Správní chlapi jsou od filmem lidí, kteří umí své řemeslo a ví přesně, co chtějí vyprávět. Jestli máte tento žánr rádi, tak byste tento nenápadný buddy movie neměli minout, protože tento film je napsaný na míru lidem k pobavení. A pro mě to není vůbec málo.

Dlouhometrážní recenze

vzkaz_vlahvi_2

Vzkaz v lahvi

Děj: Další případ oddělení Q řeší únos dvou dětí z nábožensky založené rodiny na dánském venkově zvláštním psychopatickým jedincem.

Verdikt: Vzkaz v láhvi je evropský psychologický thriller, který je profesionálně zručně natočen, herecky se mu nedá nic co vytknout a velmi přesně zobrazuje psychické stavy hlavních postav včetně několik brilantních scén, jež vizuálně diváka přivádí do stavu bipolární poruchy hlavního psychopata. Je to zkrátka důkaz, že evropské koprodukce v tomto směru hravě předčí současnou hollywoodskou žánrovou nabídku. Film v žádném případě není určen divákům do 18 let bez ohledu na to, zda se věková doporučení ještě někam píší. Dospělí už si holt sami rozhodnou zda mají na to, aby se zvládli podívat na prozkoumávání vnitřností krejčovskými nůžkami. Realfilm snímek doporučuje ke zhlédnutí.

Dlouhometrážní recenze

XMENAPO_3

X-Men: Apokalypsa

Děj: Třetí pokračování restartovaných X-Menů se vyznačuje netradičně silným protivníkem – Apokalypsou, mutantem z dávných časů.

Verdikt: Kritiky jsou oproti předchozímu dílu poněkud vlažnější, ale pro fanoušky série se jedná o další svěží a zábavný film s mírně přemrštěnou stopáží, který obsahuje v podstatě vše, co od tohoto druhu podívaných očekávám. Uprostřed filmu si ze sebe tvůrci sympaticky utahují, když jdou v paralelním čase do kina na Návrat Jediů, kde Jean Grey pronese, že nejlepší bylo Impérium vrací úder a Scott odpoví, že bez jedničky by žádná dvojka nebyla, načež na to jedna z postav pronese, že nejhorší jsou trojky, ty totiž každýho štvou. No, mě to neštvalo a rád se v budoucnu třeba ještě jednou podívám.

Dlouhometrážní recenze

Mikrobag1

Mikrob a Gasoil

Děj: Dava dopsívající outsideři z Versailles chtějí o prázdninách zažít opravdovou cestu on the road a nezastaví je ani to, že nemají řidičák nebo auto.

Verdikt: Mikrob a Gasoil je pro mě velké překvapení a konečně důkaz, že Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) nezapomněl režírovat, v což jsem u posledních filmů už ani nedoufal, že budu moc napsat.

Dlouhometrážní recenze

Přidat komentář

TOPlist