V zajetí démonů 2 (2016)

conjuring2_4

Scénář napsali opět zkušení Chad a Carey F. Hayes, ale do děje zasahoval i režisér a nový scenárista Johnson. Ti se tentokrát soustředili zejména na postavy a dokonce v četných pasážích slušně kašlou na horrorový žánr. Právě v tom je V zajetí démonů 2 hodně netradiční film. Režisér Wan to ale popsal v rozhovorech tak, že diváci kromě horroru zejména ocenili příběh manželů Warrenových a na dvojku chtěli jít zejména kvůli nim a ne kvůli potokům krve. A Wan má své herce i postavy rád. I díky tomu dostává intenzivní horror brutální stopáž dvě a půl hodiny. Pro mě však tento žánrový mix vyšel.

Předně bych chtěl vyzdvihnout skutečně vynikající práci castingového režiséra, který opět velmi citlivě zamíchal hlavní hvězdy a herce s dětskými představiteli. Takhle přirozené a přesvědčivé výkony jsou v rámci žánru naprosto mimořádné. Velmi oceňuji, že se do velkého filmu po čase vrátila Lola Franka Potente.

conjuring2_5

Kameru měl na starosti jiný tvůrce, než John R. Leonetti. A tím je Don Burgess. Dvojka má trochu jiný vizuál než jednička a je pravda, že ten film je natočen trochu jiným způsobem, ale Burgess je výborný kameraman a jeho netradičně komponované záběry jsou excelentní. Ruku v ruce si musí zasloužit pochvalu střihač a zejména pánové a dámy ze zvukového departmentu. Tenhle film je bezpodmínečně nutné vidět v kině s co nejlepší zvukovou aparaturou, závěrečný halový mix je skutečně na pleny!

 

Herecky i režijně je film opět naprosto v pořádku. Oba hlavní představitelé manželského páru jsou sympatičtí jako posledně a Patrick Wilson navíc i krásně zadrnká na kytaru jako Elvis. Dětští představitelé jsou opět bezvadní jako v jedničce. Frances O´Connor pak skvěle zvládá náročný art matky Penny.

conjuring2-6

V zajetí démonů 2 je srovnatelný s jedničkou, filmaři si dali opravdu záležet se scénářem a i na delší stopáž je všechno ve filmu ospravedlnitelné. Musím říct, že jsem se dvojky celkem oprávněně bál, ale výsledek dopadl nad očekávání. Pokud s evám líbila jednička, tak dvjkou nemůžete být zklamáni.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

1 komentář

  1. lida simandlova napsal:

    Jo, tak tohle můžu. Bezva horror s pořádně vymakanou atmoškou!

Přidat komentář

TOPlist