3 krátké snímky režisérů díky kterým vznikly celovečeráky

Bývá dobrým zvykem, že aspirant na celovečerní režii natočí krátkometrážní film a pak ho promítne někomu známému v Hollywoodu, který mu pak produkčně pomůže do výroby. Dnes se podíváte na kraťasy podle kterých dostali práci Alvarez, Sandberg a Muschieti.

lights_out_3

A začneme hned tím nejnovějším hollywoodským slibným talentem Davidem F. Sandbergem. Tento sympaťák natočil hned několik desítek krátkých hraných a animovaných filmů a v roce 2013 stvořil zbrusu nové monstrum v krátkém horrorovém cvičení Lights Out, k jehož zhlédnutí stačí jen pár minut. Krátký filmeček vidělo už několik milionů diváků, kteří si jej na youtube.com velmi oblíbili a Sandberg dokonce přihodil i pokračování. To vše neuniklo pozornosti Jamese Wana, který Sandbergovi produkoval jeho hollywoodský debut Zhasni a zemřeš (aktuální recenze zde). Sandberg právě točí dvojku Annabelle.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

mama 4

Andrés Muschietti se svou sestrou Barbarou potřebovali necelé 3 minuty k tomu, aby jejich krátkometrážní film Mamá vyděsil Guillerma Del Tora ryzí atmosférickou filmařinou natolik, aby produkoval jeho celovečerní verzi s rozpočtem 15 milionů dolarů. Pokud se nebojíte, tak se na tento kraťas mrkněte i s úvodním slovem zmiňovaného Del Tora. Muschietti právě natáčí konečně filmovou, dříve jen televizní, adaptaci děsivého románu Stephena Kinga To (It), kterou produkuje mimochodem také jeho sestra Barbara.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

evil_dead

Solidní reputaci si vybudoval také rodák z Montevidea Fede Alvarez, který je pro změnu chráněncem Sama Raimiho. Jeho krátkometrážní snímek Ataque de Pánico! z roku 2009 sice nakonec nevedl ke vzniku filmu podle stejnojmenného nápadu jako v předchozích případech, ale přesvědčil Raimiho natolik, že mu svěřil remake svého kultovního opusu Lesní duch (Evil Dead). Film solidně vydělal a dokonce se mu nikdo ani nevysmál. Ruku na srdce, to nešlo, na druhou stranu černočerným humor ocenili snad jenom zaměstnanci jatek, pohřebních ústavů a drogových detenčních center. Od Alvareze uvidíte novinku s famózními kritikami již toto léto a psali jsme o ní zde v tomto horrorovém přehledu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Pokud chcete vědět jak přispět na provoz Vašeho oblíbeného magazínu, klikněte sem.

Přidat komentář

TOPlist