Belmondo (2016)

Exclusif - 1er jour du tournage à Rome du documentaire produit par Cyril Viguier pour TF1 "Belmondo par Paul Belmondo"

Francie, Belmondo par Belmondo, režie: Régis Mardon, účinkují: Jean Paul Belmondo, Paul Belmondo, Ursula Andress, Alain Delon, Anthony Delon, Jean Dujardin, Albert Dupontel, Claude Lelouch

87 minut, barevný

MCDJOPA EC001

Film:

Jean-Paul Belmondo oslavil 9. dubna krásné 83. narozeniny a za jeho kariéru navštívilo jenom v kinech jeho filmy přes 130 milionů platících diváků! Většinou ty nejlepší dokumenty o opravdových legendách napíší nebo natočí rodinní příslušníci – O Marlene Dietrich sepsala nejlepší knihu její dcera Marie Riva, film o Zdeňku Svěrákovi zfilmoval jeho syn Jan a Jean Gabin se nikomu jinému, než své dceři nesvěřil, respektivě on se svěřovat nemusel, protože ta kniha o něm prostě vyšla.

LDD TF1 - Ne Pas Toucher - Jean-Paul et Paul Belmondo sur le tou

Kdo se rozhodl veškeré biografie neautorizovat byl drsňák a bohém nejen na plátně Humphrey Bogart se slovy, že i kdyby je někdo sepsal, stejně by je nikdo nevydal a stejný přístup k memoárům zastává i Alain Delon, ale po jeho bulvárních průšvizích se nelze divit. Delon dokonce tahé každého pisálka k soudu, přesto se ani on už párkrát neubránil. A u Jeana Paula Belmonda (Profesionál, Veselé Velikonoce, U konce s dechem), kterému žádný jeho fanoušek neřekne jinak, než Bebel to málem platilo taky.

3

Ukázalo se však, že Bebel by se nakonec přeci jenom někomu svěřit mohl a ne náhodou, že tím někým je jeho vlastní krev Paul Belmondo. „O svém životě jsem nikdy žádný dokument dělat nechtěl. Udělal jsem to, protože jde o syna. Udělali jsme to jako rozhovor. S nikým jiným by to nešlo. Jen on to mohl udělat,“ objasnil Belmondo svůj výběr syna, který není filmařem, ale úspěšným automobilovým závodníkem.

Slavný herec se tak mohl svěřit svému nejbližšímu, který pro něj a tudíž i pro diváky nachystal řadu komických i dojemných okamžiků. Bebel v dokumentu se synem projíždí místa, kde vznikaly jeho filmy, od Ria De Janeira přes Paříž a Řím po Francouzskou Riviéru a výsledek je pro každého milovníka francouzské kinematografie opravdovým svátkem.

4

Film obsahuje spoustu neskutečných zákulisních příhod, je v něm spousta scén z filmů, které zkrátka patří na filmové plátno a dozvíte se i spoustu informací jak to vlastně je s Bebelem a kaskadérskými výkony, hraním s legendami a mladou krví, jak je to s ženami v jeho životě před kamerou i za, a to vše je ve svižném rytmu a hlavně s opět výborným Bebelem před kamerou.

K Belmondovu životu se před kamerou rozpovídají takové osobnosti jako Alain Delon, Claude Brasseur, Ursula Andress nebo Jean Rochefort. Z archivních materiálů pak promluví spousta francouzských režisérů, kteří již mezi námi nejsou.

pruvodce_filmy_jpbelmondo_bild_03

Film se stále hraje v českých a moravských kinech, takže pokud máte Mistra rádi, přijměte naše nejvřelejší pozvání.

PS: ve filmu zazní zajímavá informace. Celý film Muž z Ria natočil 13 členný štáb! Stejně jako tento dokument!

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pokud chcete vědět jak přispět na provoz Vašeho oblíbeného magazínu, klikněte sem.

Přidat komentář

TOPlist