V.I.P. Výhled

Při promítání letních kin jistě nebude od věci přijít s oblíbenou rubrikou V.I.P. Výhled, tedy recenzemi pro lidi, kteří neradi čtou.

Money-Monster_2

Hra peněz

 

Děj: Zoufalý muž projede peníze v investici do veřejně obchodovatelné společnosti a rozhodne se vzít do ruky zbraň a vyřídit si to prostřednictvím moderátora ekonomické show s vlastníkem firmy.

 

Verdikt: Hra peněz mi na mysl vrátila sedmdesátkové Psí odpoledne. Ti chlápkové v bance sice mají bouchačky, ale také ví, co chtějí říct a proč. Dnes je trochu jiná doba. Bojovat za práva homosexuálů v liberální západní společnosti v podstatě netřeba (hodně nadneseně, pochopitelně), ale je tu krásně ukázáno jak celý ten systém funguje a jak se s ním dá manipulovat. Každopádně ačkoli je ten film určitě agitkou je to také zatraceně dobrá napínavá zábava. Myslím, že pro dospělé diváky je to hodně dobrá zpráva.

Dlouhometrážní recenze

id4-2-2

Den nezávislosti – Nový útok

 

Děj: Po dvaceti letech od Dne nezávislosti dochází k novému a ještě většímu útoku.

 

Verdikt: Když šla jednička do kin, bylo mi čtrnáct a byl jsem cílová skupina. Po pravdě netuším, co na to řeknou dnešní čtrnáctiletí, docela si myslím, že je to moc neosloví, ale na druhou stranu co je dneska osloví, komiksový hrdina Deadpool znásilněný připínákem od své přítelkyně? Pro ně bude Den nezávislosti vpravdě starosvětský. Za sebe musím říct, že jsem se bavil. A stydím se za to? No, možná trošku jo.

 

Dlouhometrážní recenze

M

V zajetí démonů 2

 

Děj: Manželé Warrenovi jsou požádáni, aby pro katolickou církev prověřili jednu rodinu v Londýně sužovanou poltergeistem. Řádí tam temné síly nebo je to jeden velký podvod? Natočeno podle slavného Enfieldského Poltergeista.

 

Verdikt:  V zajetí démonů 2 je srovnatelný s jedničkou, filmaři si dali opravdu záležet se scénářem a i na delší stopáž je všechno ve filmu ospravedlnitelné. Musím říct, že jsem se dvojky celkem oprávněně bál, ale výsledek dopadl nad očekávání. Pokud se vám líbila jednička, tak dvojkou nemůžete být zklamáni.

 

Dlouhometrážní recenze

ja olga

Já, Olga Hepnarová

 

Děj: Olga Hepnarová prožívá své dospívání a ranou dospělost a utvrzuje se v tom, že řešením jejího asociálního života bude zabít, co nejvíce jiných lidí.

 

Verdikt: Tvůrce samozřejmě trochu omlouvá, že se jedná o jejich celovečerní debut a přeji jim, aby si pro svůj další film vybrali nějaké téma, které jim sedne a zvolí mu také adekvátní filmovou formální podobu. V jednotlivostech jako jsou herecké výkony je film velmi silný a třeba scéna s Romanem Zachem  je skvěle napsaná i zahraná. Osobně je mi ale záhadou věnování Františkovi Vláčilovi na konci filmu. K němu mají tvůrci tohoto filmu opravdu hodně daleko.

Přidat komentář

TOPlist