Zhasni a zemřeš (2016)

lights_out_2

Lights Out, režie: David F. Sandberg, scénář: Eric Heisserer, David Sandberg, kamera: Marc Spicer, hudba: Benjamin Wallfisch, hrají: Teresa Palmer, Maria Bello, Billy Burke, Emily Alyn Lind, Gabriel Bateman, Alexander DiPersia

 

81 minut, Arri Alexa, barevný

 

Film:

 

Když Rebecca (Teresa Palmer) odešla z domova, myslela si, že za sebou nechala i své strachy z dětství. Když v době dospívání zhasla, nebyla si nikdy úplně jistá, co je skutečné a co není … a nyní její bratříček Martin (Gabriel Bateman) prožívá stejně nevysvětlitelné a děsivé události, které kdysi vystavovaly zkouškám její příčetnost a ohrožovaly její bezpečnost. Znovu se objevila děsivá bytost tajemně propojená s její matkou Sophií (Maria Bello).

Ale tentokrát, s tím, jak se Rebecca přibližuje k odhalení pravdy, je třeba si přiznat, že životy všech jsou v ohrožení… jakmile se zhasnou světla.

lights_out_3

Produkční společnost Jamese Wana Atomic Monster, která dělá horrory pod hlavičkou studia Warner Bros vznikla díky úspěchu prvního V zajetí démonů. Od té doby Atomic Monster produkoval Annabelle, V zajetí démonů 2, v preprodukci je dvojka Annabele a Jeptiška, což modří už vědí. Wan se podobně jako Jason Blum rozhodl dávat šanci mladým talentům na jejich studiové debuty, ale jestliže Blum je spíš mimo systém, i když spolupracuje s většinou studií, pak Wanova přidaná hodnota je, že jeho filmy jsou skutečné studiové snímky. Když David F. Sandberg pustil Wanovi v Atomic Monsters svůj krátkometrážní horror, dostal nabídku na režii Zhasni a zemřeš a už při čekání na premiéru mu Wan předal k realizaci dvojku Annabele.

 

Tenhle film je čistá radost z filmařiny. Film doslova hýří skvělými nápady, které dokonce publikum i rozesmějí a jak už to námět filmu napovídá, klíčová je práce se světlem. Sandberg se rozhodl svítit, co nejmíň a některé scény osvětloval jen svíčkami nebo fosforovými trubicemi. Když to napětí žádá, sundá kameru ze stativu nebo natáčí z nezvyklého úhlu a přesně takové drobnosti skvěle fungují a diváka znepokojí, aniž by věděl proč.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist